Sobota 23. leden 2021
Svátek má Zdeněk

Ústecký kraj - Betlém v Bílině se rozrostl o nové postavy. Figury, stejně jako v některých dalších obcích v Ústeckém kraji, pochází z rukou uměleckého štukatéra Karla Kaliby. Do Bíliny přivezl nyní velblouda a vola. Zaplnil ale i jesličky ve Stebně, kam se letos přestěhoval s rodinou z Mostecka. K Bílině, kam dorazil s neobvyklým nákladem ve čtvrtek ráno, má Karel Kaliba zvláštní vztah.

Postavy vyrobené z laminátu a ručně malované vyrábí pro Bílinu už třetím rokem. Lidé mohou z okolí znát také jeho postavy z Pohádkového lesa či Údolí dinosaurů v Hrobčicích. Vloni dokončil hojně foceného tyranosaura, nyní se chystá na dalšího prehistorického tvora.

Spíš než jako o sochaři o sobě mluví jako o uměleckém štukatérovi. Jeho výtvory vznikají v ateliéru v rodinném domě ve Stebně na Podbořansku. A rozhodl se, že udělá malebnější Vánoce lidem i tam a vybavil místní betlém.

Karel Kaliba by nyní svoji práci rád prosadil i více v oblasti rozhraní Karlovarského, Plzeňského a Ústeckého kraje, kde teď žije. „Vybral jsem si dva kostely, které opravím na své náklady,“ říká. Církvi, obci, podnikatelům ale i veřejnosti tak ukáže nejlépe, co umí.

Nejlepší reklamou, jak říká, je kus dobře odvedené práce. Co všechno umí, se můžete podívat zde.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací