Zprávy z Litvínova

Bohatá Amerika inspiruje litvínovské strážníky

Reklama

Litvínov - Zkušenost s výcvikem služebních psů si vyměnili psovodi Městské policie Litvínov s velitelem psovodů Městské policie Reidsville v Severní Karolíně Woodym Hutchensem. S městskou policií v severokarolínském městě udržují litvínovští psovodi dlouhodobě kontakt.

 

Woodyho Hutchense nyní vyslal tamní department na stáž do České republiky, během níž se seznámí se způsoby výcviku služebních psů u nás a představí metody, které při výcviku využívají v Americe. Během týdne navštíví kromě litvínovských strážníků také psovody Policie ČR a setká se s krajským radním pro bezpečnost Martinem Klikou.

Woodyho Hutchense přivítal v Litvínově velitel městské policie Zdeněk Urban. Nejprve strážníci se svou zámořskou návštěvou diskutovali o postavení služebních psů v Severní Karolíně a u nás. Mimo jiné se dozvěděli, že služební pes v Reidsville musí skládat zkoušky každý týden. Když ale pes odchází do „psího důchodu“, dostává nejen služební placku, ale také výsluhu, která mu zajistí spokojené dožití.

Během své aktivní služby dokážou městské policii přinést vysoké výdělky. Stát totiž platí podíl ze všeho, co pochází z kriminální činnosti a je to odhaleno díky služebnímu psu. Jedná se zejména o drogy. „Během jediného týdne tak můj služební pes vydělal třicet tisíc dolarů,“ pochválil svého psa Woody Hutchens.

Služební psi jsou v Reidsville významnou složkou městské policie. Ve službě jsou označeni služebním odznakem a chráněni stejně, ne–li více, než psovodi. Na služebního psa nesmí nikdo zaútočit, nesmí ho úmyslně ani dráždit.  Na čtyřicetitisícové město mají strážníci deset psů a deset psovodů, ale je to podle jejich velitele stále málo. Litvínov má v současné době čtyři psy a čtyři psovody.

Po diskuzi předvedli psovodi svému hostu ukázku výcviku místních psů. Vedoucí litvínovských psovodů Pavel Zícha představil služebního psa Zara. Tříletý temperamentní pes udělal na Woodyho Hutchense velký dojem. „Je to skvělý pes dobře cvičený, kterého bych okamžitě sbalil a odvezl ho k nám do Reidsville,“pochválil Zara. Ostatní psi také neudělali litvínovským psovodům ostudu a ukázka jejich výcviku se povedla. „Velmi mě překvapila výborná organizace výcviku služebních psů v Litvínově. Chválím také vybavení strážníků psovodů, a hlavně kvalitu ochranných obleků pro výcvik psů. My je rovněž nakupujeme v České republice,“ dodal Woody Hutchens.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

 • 18. říjen 2016

  Most - Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček.

 • 17. říjen 2016

  Mostecko - Sobotní první semifinálové zápasy a nedělní odvety poslaly do letošního finále DRFG Mostecké ligy první a druhý tým základní části, tedy Gamblers Most a FC Jeptišky. Byť oba týmy vzhledem ke svým výsledkům v základní části platily za favority, přesto si před víkendem nemohly být postupem jisty. V rolích vyzyvatelů se jim totiž postavila silná mužstva Hospoda ULITA a GMS Most.

Co se chystá

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.