Pátek 26. duben 2019
Svátek má Oto

Litvínov – Kamila Bláhová z Hnutí ANO se podruhé stala starostkou Litvínova. Na svém ustavujícím zasedání o tom rozhodli ve čtvrtek odpoledne zastupitelé.

Pro staronovou starostku hlasovalo 15 zastupitelů, sedm se zdrželo. Místostarostkou byla zvolena Erika Sedláčková z KSČM a druhým místostarostou Karel Rosenbaum z ANO. V sedmičlenné radě obsadí hnutí ANO čtyři místa, KSČM dvě místa a SNK ED jedno místo. Všichni členové rady, kromě starostky a místostarostů, budou pracovat v radě jako neuvolnění. Za ANO budou v radě ještě Roman Ziegler a Jiří Fedoriška, za KSČM Rostislav Šíma a za SNK ED Květuše Hellmichová.


Slib, který skládali zastupitelé

  • „Slibuji věrnost České republice. Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu města a jeho občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky.“

Volba vedení města nebyla překvapením, vyjednávací týmy se na tom dohodly již 19. října. Koalici doplňuje ještě Sdružení Litvínováci. V třiadvacetičlenném zastupitelstvu má většinu 14 hlasů.

Litvínov má nyní osm zkušených zastupitelů ze dvou a více období, osm se zkušeností z jednoho volebního období a sedm nováčků, kteří jsou zastupiteli poprvé.

V nejužším vedení města již není Milan Šťovíček (Starostové a nezávislí), který je nyní mezi opozičními zastupiteli. Za jeho práci místostarosty v uplynulých čtyřech letech v úvodní diskuzi poděkoval někdejší starosta Vlastimil Doležal.

K letošním komunálním volbám v Litvínově přišlo jen něco těsně nad třicet procent oprávněných voličů.

Psali jsme

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací