22. února 2017 Svátek má Petr

Strážník při noční kontrole. Foto: Jan VranýLitvínov - Na prodej a požívání alkoholických nápojů omladinou se zaměřili strážníci Městské policie v Litvínově. Na mušku si vzali vybrané noční podniky, kde se nejčastěji schází tamní mládež.

Kontroly se zaměřily nejen na neplnoletou mládež, ale i na ostatní návštěvníky barů, restaurací a nočních podniků. Podle velitele hlídky MP Litvínov Jaroslava Koutného hned v prvních navštívených nočních podnicích strážníci odhalili několik neplnoletých návštěvníků se sklenicí piva nebo jiného alkoholu.

V takovém případě se návštěvník musel podrobit dechové zkoušce na alkohol a strážníci následně zjišťovali i to, kdo mládeži alkohol prodal. Jelikož šlo o staršího kamaráda sedmnáctiletých odhalených "pijanů" vyřešili strážníci celou věc na mstě blokovou pokutou. Operační důstojník litvínovských strážnků Josef Havlík podotkl, že podobné noční kontroly budou pokračovat v Litvínově i v Janově opakovaně. 

Vedle omladiny se strážníci zaměřili také na kontroly dalších osob. V jednom případě museli zasáhnout proti opilému muži, který odmítal uposlechnout policejní výzvu. I přesto, že opilec vulgárně nadával hlídce a opakovaně odmítal uposlechnout výzvu, nakonec strážníci celou věc vyřšili blokovou pokutou.


 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.