Zprávy z Litvínova

Na závodníka se v bazénu sesypalo prasklé okno. Hala potřebuje velkou rekonstrukci

Reklama

Litvínov – Pořezaný od prasklé okenní tabule skončil při říjnových plaveckých závodech v litvínovském bazénu v Ruské ulici jeden z malých závodníků. Stačilo málo a stala se tragédie. Provozovatel připouští špatný technický stav některých částí areálu a kritická místa zabezpečí.

Aleš Malý, otec mistra republiky ČR v plavání dorostu, vyjádřil jménem nespokojených rodičů plavců z Plaveckého klubu Litvínov obavu o zdraví všech, kteří plavecký bazén v Litvínově využívají. „Ačkoliv litvínovský plavecký klub nepatří co do počtu dětí mezi největší, tak vychoval a stále vychovává mistry české republiky, vítěze pohárových soutěží a pravidelně vozí ze závodů mnoho medailových příček, a to nepřetržitě už 40 let. Avšak zázemí pro litvínovské plavání, a to nejen pro oddíl, ale i pro plavání škol, školek a veřejnost, začíná být ohroženo, neboť stavba bazénu už vyloženě volá po rekonstrukci," napsal do litvínovské Radnice.

Podle něj perfektně probíhající závody bohužel narušilo zranění jednoho plavce, který se pořezal o prasklou okenní tabuli. „Jako rodič jsem velmi znepokojen situací, která se udála a při představě, že mohlo dojít k něčemu ještě závažnějšímu, mi jde mráz po zádech. Apeluji na vedení města, aby se ohledně plaveckého bazénu už opravdu začalo něco dít. Pokud ho nebudeme chtít úplně uzavřít, musí tam bezpodmínečně dojít k rekonstrukci," napsal dále.

Skla budou bezpečnostní

Správcem haly je společnost SPORTaS, která připouští, že skleněné výplně jsou ve špatném stavu. „Všechna prasklá skla budou vyměněna za skla bezpečnostní. Zbývající výplně budou dle stavu vyměněny, případně budou polepeny bezpečnostní folií, aby se zabránilo vzniku velkých střepů a nehrozila zranění návštěvníků i v případě, kdy sklo bude poškozeno např. úderem," sdělila Anna Egerová, vedoucí provozu SPORTaS.

Radnice opraví bazén asi po částech

Co s městskou halou udělá litvínovská radnice v době, kdy se připravuje rozpočet na příští rok? „V současné době zpracovává odbor investic a regionálního rozvoje možnou etapizaci rekonstrukce bazénu včetně finančního dopadu na rozpočet města – obálka bazénu, sprchy a sociální zázemí bazénu, technologie bazénu, vlastní bazénová vana apod. Detailnější podklady bude mít vedení města k dispozici do poloviny prosince letošního roku," sdělil Karel Linhart, místostarosta Litvínova.

Bazén věří v přízeň návštěvníků

„Budova plaveckého bazénu je již 40 let stará a bez kompletní rekonstrukce není možné dosáhnout výrazného zlepšení technického stavu či zázemí pro plavce. Věřím, že litvínovskému bazénu i nadále občané zachovají přízeň," uzavírá vedoucí provozu Anna Egerová.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.