22. února 2017 Svátek má Petr

Litvínov - Litvínovští policisté obdrželi oznámení o tom, že v jedné vile v Litvínově, který je neobydlen, jsou zřejmě pachatelé. Hlídka po příjezdu k domu objevila otevřené okno a vstoupila dovnitř.

Policisté prohlédli sklep a přízemí domu, nikoho neobjevili. "Následně v prvním patře zjistili, že v jednom pokoji nejdou otevřít dveře. Za nimi sice nebyl slyšet žádný zvuk, ale bylo pravděpodobné, že uvnitř někdo je. Policisté vyzvali k opuštění místnosti, na což nikdo nereagoval. Nakonec násilím dveře, které z druhé strany bránili dva muži, otevřeli. Muži se však policistům začali bránit, a chtěli z místa utéct. Policisté proti nim použili donucovací prostředky. Následně bylo zjištěno, že muži měli již připravený lup k odcizení," popsala skutek mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. 

V přepravkách měli naložené lahve s alkoholem, elektroniku, staré fotoaparáty, luk se šípy a další věci v hodnotě 15 000 korun. Policie muže ve věku 29 a 35 let zadržela a obvinila je z přečinu krádeže a porušování domovní svobody ve spolupachatelství.

Starší z dvojice navíc odcizil v jiném rodinném domě, kde mu poskytli střechu nad hlavou, čtvery dřevěné dveře v hodnotě osmi tisíc korun, které prodal. Policie zajistila troje a vrátila je poškozenému. Muž kradl i v dalším prázdném domě v Litvínově, kde odcizil různé nářadí v hodnotě tři tisíce korun. Okresní soud vzal 35letého muže z Litvínova na podnět policie do vazby. Druhý je stíhán na svobodě.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.