Pondělí 21. květen 2018
Svátek má Monika
Archivováno

Litvínovsko - Ve vazbě skončil dvaadvacetiletý lupič, který má na krku rovněž krádež a neoprávněné opatření padělání a pozměnění platebního prostředku. Mladík oloupil 52letého muže.

Vyšetřovatel mostecké policie obvinil ze zvlášť závažného zločinu, přečinu krádeže a neoprávněného opatření padělání a pozměnění platebního prostředku 22letého muže z Litvínova.

"Obviněný měl první listopadový den v jedné obci na Litvínovsku přistoupit těsně k 52letému muži a požadoval po něm peníze. Muž odmítl a mladík ho zatlačil do telefonní budky, kde ho přimáčknul k aparátu a opětovně ho žádal o hotovost. Přitom mu začal rukou prohledávat kapsy u bundy. Počínal si šikovně, protože až doma poškozený zjistil, že mu chybí kožená peněženka s penězi a doklady. Tu pak následující den nalezl ve své poštovní schránce," popsala skutek mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. 

V navrácené peněžence však už peníze nebyly. "Poškozený se s obviněným setkal v obci již předchozí den u prodejny. Už tehdy po něm obviněný chtěl peníze a vyhrožoval mu, že si přizve posilu. Poškozený mu z obavy o zdraví vydal 70 korun a když si chtěl přivolat mobilem policii, tak mu obviněný telefon vytrhl z ruky, vytáhl SIM kartu, kterou vrátil a s mobilem zmizel. Ke zranění osoby nedošlo," dodala Světláková s tím, že policie podala podnět na vazbu, soud ji uvalil.

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací