25. února 2017 Svátek má Liliana

Litvínov - V Litvínově pokračuje příprava výstavby nové plavecké haly. Má být v areálu současného koupaliště na Koldomu. Město teď řeší, jakým způsobem halu postaví, a hlavně za kolik. 

"Na základě jednání s projektantem a jednání pracovní skupiny předložil odbor investic a regionálního rozvoje Městského úřadu Litvínov dvě možné varianty studie plavecké haly. Ve variantě A je navrženo zachování stávajícího objektu na koupališti u Koldomu a přístavba vlastní haly. Ve variantě B je navrženo zbourání stávajícího objektu a výstavba nové kompaktní haly na místě původního objektu," uvedla Margita Chalásová z litvínvské radnice.


Z předložených informací podle Litvínova vyplývá, že obě varianty mají svá pozitiva, ale také svá rizika vyplývající z dispozičního řešení. "Pracovní skupina i společnost SPORTaS, tedy majitel a provozovatel koupaliště, shodně doporučují variantu B," dodává Chalásová.

Radní ještě uvažují o jedné variantě: Opravit současný plavecký bazén v Ruské ulici. Nechávají si proto zpracovat odhad investičních nákladů rekonstrukce.  Zastupitelé tak mají dostat všechny potřebné informace, aby mohli rozhodovat o tak zásadní a nákladné záležitosti.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.