Úterý 5. červenec 2022
Svátek má Cyril a Metoděj
Archivováno

Litvínov - Střední odborná škola v Litvínově - Hamru vzdělává v současné době téměř 500 žáků v celkem deseti oborech. Prostory školy navštívil na pozvání ředitelky Jitky Francírkové hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstek hejtmana Petr Šmíd a Radmila Krastenicsová předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost.

„Hamerská škola má rozhodně svoje místo v kraji, a to dokazuje nejen úspěchy svých žáků v soutěžích, ale i úspěchy absolventů v uplatnění se na trhu práce. V neposlední řadě oceňuji pedagogické vedení školy,“ říká hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který nejprve diskutoval s vedením školy, kdy ředitelka Jitka Francírková krátce představila více než čtyřicetiletou historii školy, trendy ve vzdělávání, možnosti spolupráce s potenciálními zaměstnavateli i úspěchy hamerských žáků, kteří se podíleli například na výrobě ručně vyřezávaných dřevěných hodinách – ty dostal darem prezident Miloš Zeman při své loňské listopadové návštěvě Ústeckého kraje.

Dalším dílem žáků byl také maskot zimní olympiády dětí a mládeže Bambu. Dále se pedagogové a žáci podíleli na výrobě repliky křesla, na němž sedával Casanova na duchcovském zámku. Právě toto křeslo reprezentovalo Ústecký kraj na světové výstavě Expo v Miláně v roce 2015.

Součástí návštěvy byla také prohlídka prostor dílen, ateliérů a také moderně zrekonstruovaných výukových prostor pro kadeřníky, na jejichž rekonstrukci se podíleli také hamerští truhláři.

Fotogalerie

foto
Diskuse s vedením školy. Ředitelka školy Jitka Francírková, zástupkyně ředitelky pro teoretické vyučování Libuše Pištěková, zástupkyně ředitelky pro odborný výcvik Věra Kaftanová a Miroslav Findeis, vedoucí učitel pro střediska truhlář, umělecký truhlář, operátor dřevařské a nábytkářské výroby, tesař a čalouník.

foto
Hejtman Oldřich Bubeníček dostal od paní ředitelky dárek v podobě dřevěných puzzle, které vyobrazují ČR včetně okresů Ústeckého kraje.

proh
Prohlídka zrekonstruovaných prostor pro kadeřníky.

foto

foto

foto

foto
Vyučuje se zde i obor krejčí.

foto

foto

foto
Ředitelka školy s náměstkem hejtmana Petrem Šmídem.

foto

foto
Replika křesla z duchcovského zámku.

foto

foto

foto

foto

foto
Ve školním roce 2008/09 byl otevřen obor Grafický design.

foto

foto
Vzpomínka na zimní olympiádu dětí a mládeže, která se uskutečnila loni, a na maskota Bambu z dílny hamerské školy.

foto
Žáci školy jsou velmi úspěšní na různých soutěžích.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist