Zprávy z Litvínova

Osm stovek řidičů riskuje, že nebude moct od ledna řídit

Reklama

Litvínov - Ještě více než osm stovek řidičů z Litvínovska si nevyměnilo starý řidičský průkaz. Povinnost platí pro doklady vydané v letech 2001 až 2004. Ty přestanou po Novém roce platit.

Řidičské průkazy vydané v období od 1. ledna 2001 do 30. dubna 2004 (viz obrázek) jsou řidiči podle zákona o provozu na pozemních komunikacích povinni vyměnit za nový typ (plastová karta) do konce letošního roku - do 31. prosince 2013. Po uvedeném datu pozbývá starý typ řidičského průkazu platnosti.

"Městský úřad Litvínov eviduje ještě  858 řidičů, kteří si řidičský průkaz dosud nevyměnili. Výměnu neodkládejte a přijďte si o nový ŘP požádat," vyzývá Radmila Henychová z litvínovské radnice.

Co potřebujete?

K žádosti se dokládá řidičský průkaz, doklad totožnosti (OP nebo cestovní pas) a fotografie o rozměru 3,5 cm x 4,5 cm. Výměna řidičského průkazu není zpoplatněna s výjimkou případů, kdy budete požadovat nový ŘP ve zkrácené lhůtě do 5 pracovních dnů (správní poplatek 500 Kč).

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.