Zprávy z Litvínova

Litvínov bude příští rok potřebovat půl miliardy na provoz

Reklama

Litvínov - Téměř půl miliardy korun bude v příštím roce potřebovat na své hospodaření město Litvínov. Počítá s tím návrh rozpočtu na rok 2014, který schválili tamní radní. Posvětit ho ještě musí zastupitelé na svém jednání tento čtvrtek.

Návrh rozpočtu na rok 2014 počítá s celkovými příjmy a výdaji města ve výši 471,6 milionu korun. Nedokážete si tuto částku představit? Koupili byste za ni asi osmnáct set fabií, či dvě stovky průměrných rodinných domů.

Většinu rozpočtu tvoří prozní příjmy a výdaje, kde město počítá s běžnými příjmy takřka 337 mil. Kč (zejména výnos z daní a místních poplatků), výdaje jsou předpokládány ve výši 335 mil. Kč. Ty zahrnují provoz všech škol, knihovny, městské policie, chod úřadu a také příspěvky města na podporu kulturních, sportovních a společenských aktivit. V porovnání s letošním rokem tak chce město hospodařit s částkou o zhruba 24 mil. Kč vyšší.

V oblasti investic počítá rozpočet s částkou 126 mil. Kč. Nejvyšší položky tvoří revitalizace Valdštejnského zámku (45 mil. Kč, z toho 32 mil. Kč jsou dotace státu), investice do úspor energií v mateřských a základních školách (takřka 29 mil. Kč), rekonstrukce komunikací, chodníků, veřejných prostranství a osvětlení (38 mil. Kč) či výstavba dalších kolumbárií na městském hřbitově (necelé 2 mil. Kč).

Rada města doporučila také použití 10 milionů korun na spolufinancování projektů, na něž chce město finanční podporu z prostředků státního rozpočtu, fondů Evropské unie či jiných zdrojů. Dalším doporučením radních je posílit účelovou rezervu města na strategické investice (plavecký bazén, křížení ulic PKH a Mezibořská aj.) o dalších 7 mil. Kč tak, aby byla v příštím roce 14 mil. Kč.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

 • 25. říjen 2016

  Litvínov - Spálené potraviny v jednom z bytů v Roosveltově ulici v Litvínově vyděsily tamní obyvatele. K ohlášenému požáru bytu ve čtvrtém patře panelového domu totiž vyjely tři hasičské jednotky. Přivolaní profesionální hasiči z Litvínova začali násilně otevírat dveře, když v tom jim otevřel majitel bytu, který usnul. 

 • 25. říjen 2016

  Janov - Do ústavu sociální péče v Janově vyjela jednotka profesionálních hasičů z Litvínova. Důvodem byla technická pomoc u jednoho z tamních klientů. Třicetiletý tamní chovanec si totiž včera nasadil prstýnek a přes noc mu nebezpečně otekl prst. 

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.