24. února 2017 Svátek má Matěj

Litvínov - Téměř půl miliardy korun bude v příštím roce potřebovat na své hospodaření město Litvínov. Počítá s tím návrh rozpočtu na rok 2014, který schválili tamní radní. Posvětit ho ještě musí zastupitelé na svém jednání tento čtvrtek.

Návrh rozpočtu na rok 2014 počítá s celkovými příjmy a výdaji města ve výši 471,6 milionu korun. Nedokážete si tuto částku představit? Koupili byste za ni asi osmnáct set fabií, či dvě stovky průměrných rodinných domů.

Většinu rozpočtu tvoří prozní příjmy a výdaje, kde město počítá s běžnými příjmy takřka 337 mil. Kč (zejména výnos z daní a místních poplatků), výdaje jsou předpokládány ve výši 335 mil. Kč. Ty zahrnují provoz všech škol, knihovny, městské policie, chod úřadu a také příspěvky města na podporu kulturních, sportovních a společenských aktivit. V porovnání s letošním rokem tak chce město hospodařit s částkou o zhruba 24 mil. Kč vyšší.

V oblasti investic počítá rozpočet s částkou 126 mil. Kč. Nejvyšší položky tvoří revitalizace Valdštejnského zámku (45 mil. Kč, z toho 32 mil. Kč jsou dotace státu), investice do úspor energií v mateřských a základních školách (takřka 29 mil. Kč), rekonstrukce komunikací, chodníků, veřejných prostranství a osvětlení (38 mil. Kč) či výstavba dalších kolumbárií na městském hřbitově (necelé 2 mil. Kč).

Rada města doporučila také použití 10 milionů korun na spolufinancování projektů, na něž chce město finanční podporu z prostředků státního rozpočtu, fondů Evropské unie či jiných zdrojů. Dalším doporučením radních je posílit účelovou rezervu města na strategické investice (plavecký bazén, křížení ulic PKH a Mezibořská aj.) o dalších 7 mil. Kč tak, aby byla v příštím roce 14 mil. Kč.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.