Úterý 2. červen 2020
Svátek má Jarmil

Osek - V areálu Cisterciáckého kláštera v Oseku se v sobotu 7. září konala tradiční akce Flérové Babí léto. Na rozdíl od předchozích ročníků, kdy trhy probíhaly ještě v neděli, byla letos akce pouze jednodenní. Smůlu tak měli návštěvníci, kteří v sobotu z důvodu špatného počasí nedorazili a plánovali, že se na trhy podívají až druhý víkendový den.

Tržiště letos nabídlo jako každý rok ručně vyráběné zboží s ukázkami jeho výroby. Návštěvníci si mohli vybrat z nejrůznějších keramických hrnků, talířů, misek, ale i sošek a obrázků. Nabídka zahrnovala i gastronomická lákadla. U jednoho ze stánků voněly ručně vyráběné cukrovinky, velký zájem byl o domácí sýry nebo o tradiční dubské perníčky.

Milovníky přírodních materiálů lákal stánek s drátěnými ozdobami, oblibě se jako každý rok těšily výrobky ze dřeva, textilní doplňky, hračky, tašky nebo polštářky. Pro radost případně už jako vánoční dárek tu zájemci nakupovali nejrůznější šperky. Náhrdelníky s pravými kameny, s korálky, ale také velmi pěkné náramky z pravé kůže, zdobené kovovými segmenty. U stánku s koženými výrobky jste si ostatně mohli koupit i notesy a bloky v luxusních vazbách, nebo kupříkladu ražené kožené náušnice.

Počasí letošním trhům příliš nepřálo. Bylo poměrně chladno a slunce se ukázalo jen sporadicky. Přesto si cestu do areálu kláštera našly desítky lidí. Organizačně se na pořádání akce podílelo kromě serveru Fler, Informační a turistické centrum Osek, osecký klášter a rodinná firma Radostný dům.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací