Sobota 11. červenec 2020
Svátek má Olga

Litvínov – Nadace Unipetrol udělila pedagogické granty na podporu inovativních způsobů výuky na českých školách v hodnotě 440 tisíc korun. Převzalo si je celkem devět učitelů, kteří před nadační komisí obhájili svůj nadstandardní přístup k výuce. Současně nadace předala studijní stipendia padesáti jedna středoškolským a vysokoškolským studentům v hodnotě 1,67 milionu korun. Slavnostní setkání se uskutečnilo 3. října v litvínovském kulturním domě Citadela.

„Studentská stipendia jsme udělovali již potřetí. Letos jsme k nim poprvé přidali také pedagogické granty na podporu učitelů. Mezi oceněnými je například učitelka litoměřického gymnázia Adéla Marschallová Rumlerová nebo student Univerzitního centra v našem výrobním areálu Michal Dragoun. Oba se mimo jiné podílejí na organizaci našich vzdělávacích akcí Báječný den s chemií pro žáky základních škol a zároveň pracují na řadě dalších záslužných projektů,“ říká Tomáš Herink, člen správní rady Nadace Unipetrol.

Adéla Marschallová Rumlerová, v současnosti učitelka na gymnáziu v Litoměřicích, je přesvědčena o tom, že budoucnost chemie na českých základních a středních školách je v rukou pedagogů. Ostatně sama se na studium chemie dala právě proto, že v ní zájem o tento obor probudila její učitelka již na základní škole. Tento motiv stál také za jejím rozhodnutím, že z akademické půdy před deseti lety přešla do pedagogického sboru základní školy s jasným cílem nabízet dětem zcela odlišný pohled na chemii, který v nich vzbudí přirozený zájem o tento obor. Jednou z nadstandardních aktivit Adély Marshallové Rumlerové je pořádání Benefičních vědeckých workshopů pro děti a jejich rodiče, resp. prarodiče. Výtěžek z těchto oblíbených akcí putuje na léčbu nemocných dětí v okolí. „Pokud má mít naše společnost více přírodovědně vzdělaných jedinců, potřebujeme kvalitní a nadšené učitele chemie, fyziky, matematiky a biologie. Je potřeba veřejnosti ukázat, že studovat tyto obory má smysl,“ zdůrazňuje Adéla Marschallová Rumlerová.

Dalším oceněným se stal Michal Dragoun, student oboru Alternativní energie a životní prostředí v Univerzitním centru VŠCHT Praha – Unipetrol, který se nachází přímo ve výrobním areálu Unipetrolu v Záluží u Litvínova. Michal Dragoun v roce 2018 úspěšně složil maturitní zkoušku na Gymnáziu v Teplicích a v současnosti je společně s Adélou Marschallovou Rumlerovou čerstvým členem týmu Nadace Unipetrol, který organizuje naučně-zábavné akce Báječný den s chemií pro žáky základních škol. Michal měl ve škole vždy rád předměty, jako je matematika, fyzika nebo chemie, a nyní se snaží, aby mezi žáky a studenty probouzel živý zájem o tyto vědy, jejichž studium považuje za zajímavé a přínosné. „Nyní na základní škole v Meziboří spouštíme projekt tandemové výuky předmětu chemie. Vzhledem k chybějícím praktickým zkušenostem to pro nás znamená zcela novou výzvu. Jsem ale přesvědčen, že ji díky našemu elánu, zázemí a podpoře od Nadace Unipetrol úspěšně zvládneme. Věřím, že už příští rok budeme moci na další konferenci 4EDU prezentovat tandemovou výuku jako dobrý příklad z praxe,“ vysvětluje nadšený vysokoškolský student chemie Michal Dragoun.

Nadace Unipetrol letos udělila studijní stipendia 18 studentům středních škol a 33 studentům vysokých škol. Celková výše stipendií dosáhla částky 1 670 000 Kč, z toho 330 000 Kč pro středoškolské studenty a 920 000 Kč pro vysokoškolské studenty. Dalších 330 000 Kč rozdělila studentům, které nominoval Nadační fond Livie a Václava Klausových. Celkem 90 000 Kč získali hráči juniorského týmu hokejového klubu HC Verva Litvínov. Pedagogické granty v celkové výši 440 000 Kč obdrželo devět pedagogů. Celkově vynaložila Nadace Unipetrol na studijní a pedagogické granty ve školním roce 2019/2020 částku 2 110 000 Kč.

Přehled aktivit skupiny Unipetrol EDU 360, zaměřený na komplexní podporu vzdělávání, je k dispozici na webu www.unipetrol.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací