Čtvrtek 27. únor 2020
Svátek má Alexandr

Litvínov – Až osm let vězení hrozí za padělání peněz a uvádění je do oběhu 20letému muži z Litvínova. Pomáhaly mu v tom další čtyři osoby.

O prosincovém případu, který se podařilo vyřešit, nyní informovala policie. Dvacetiletý Litvínovan doma na tiskárně sám vyráběl falešné peníze. Po domluvě s dalšími čtyřmi osobami ve věku 19 – 31 let z okolí Litvínova a Janova byly potom na území města udávány do oběhu.

Kvalitu padělků ohodnotila zkušebna platidel České národní banky jako méně zdařilou, nicméně byly schopné oklamat méně pozorné příjemce. A toho vykutálení Litvínované využili. Do oběhu udávali bankovky převážně v souvislosti s objednávkou a následným rozvozem pizzy ve večerních hodinách. Poslíček si v přítmí a spěchu nemusel na první pohled všimnout, že dostává nepravé peníze.

„Všechny bankovky byly zajištěny,“ uvedli policisté k případu. V prosinci zahájili trestní stíhání. Vyrobeno bylo dohromady 170 kusů. Osmdesát kusů bylo tisícovek, padesát dvoutisícovek, ale padělatelé se nebáli ani pětitisícovek. Těch okopírovali čtyřicet. Dohromady činila hodnota vytištěných peněz 380 tisíc korun.

Bankovky byly vyhotovené stejným způsobem. UV vlákna, ochranný proužek a optická proměnlivá barva a vodoznak byly napodobeny tiskem, peníze měly stejná sériová čísla.

Vyrobené peníze měly být schovávány pod kamenem u vchodu.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací