Neděle 29. listopad 2020
Svátek má Zina

Litvínov - Rada města Litvínova se zabývala situací v mateřských školách, které v době nouzového stavu zůstaly otevřené.

MŠ ve Školské ulici zajišťuje provoz i pro děti z MŠ Gluckova, která je nyní uzavřena. Stejně tak MŠ v Tylově ulici zajišťuje provoz pro děti z MŠ Soukenická a Čapkova. Na Osadě pak funguje MŠ Ladova, která zajišťuje kromě toho i dohled nad dětmi rodičů vybraných profesí pro celé Litvínovsko.

„Situaci vyhodnocujeme každý den, byť například v Janově či na Osadě využívá nyní školku jen minimum rodičů, víme, že někteří z nich potřebují docházet do zaměstnání a nemají jinou možnost pro hlídání dětí. Uzavření školky by některým z nich způsobilo velké starosti, jak zajistit chod rodiny nejen po organizační stránce, ale i z finančního hlediska, protože snížení příjmů při pobírání příspěvku na člena rodiny na 60 % platu by je mohlo vystavit existenční nouzi. V Tylově ulici je školka využívaná více. Čekáme také, jak se k otázce provozu mateřských škol vysloví 7. dubna poslanci,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí a školství Veronika Knoblochová a dodala, že ve všech třech školkách jsou maximální bezpečnostní a hygienická opatření.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací