Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Ústí nad Labem, Horní Jiřetín – Odborníci odcházející z uzavíraného dolu Kohinoor společnosti Sev.en energy mohou nastoupit do státního podniku Paliový kombinát Ústí (PKÚ) a aktivně se zapojit do projektů, ve kterých uplatní své získané dovednosti a zkušenosti.

Státní podnik nabídl uplatnění odborníkům, kteří odcházejí z uzavíraného podniku Důl Kohinoor ze skupiny Sev.en Energy na Mostecku.

Ředitel Paliového kombinátu Walter Fiedler, k tomu uvedl: „V současné době probíhá uzavírání pracovních smluv se zaměstnanci především z dělnických profesí např. provozními elektrikáři a zámečníky. Dále přijímáme zaměstnance se specifickými kompetencemi a praxí, které bychom rádi zařadili do podnikové jednotky báňských záchranářů. Hledáme i další kvalifikované zaměstnance, kteří nám mohou pomoci nahradit naše stávající v důchodovém věku.“

Sociální centrum PKÚ zajišťuje odcházejícím zaměstnancům podklady pro nárok na příspěvek ve výši 8 000 Kč nebo 5 300 Kč podle převažujícího výkonu práce. Jedná se o finanční příspěvek za práci v podzemí hlubinného dolu nebo s převažujícím výkonem práce mimo podzemí hlubinného dolu a dále podle počtu odpracovaných let u těžební společnosti.

Dosud bylo přijato a předáno ke schválení na Ministerstvo průmyslu a obchodu 101 žádostí o přiznání tohoto příspěvku odcházejícím zaměstnancům.

Video

Společnost Důl Kohinoor byla založena v roce 2000 za účelem útlumu a ukončení těžby na dole Kohinoor v Mariánských Radčicích. Od druhé poloviny roku 2001 byla činnost společnosti zaměřena na správu majetku a útlum činnosti dalších lokalit. V dubnu 2016 ukončil těžbu i důl Centrum v Dolním Jiřetíně, poslední činný hlubinný hnědouhelný důl v ČR. V poslední době se společnost podílela na dobývání zbytkových zásob v bočních svazích lomu ČSA. Tato těžba ale již skončila.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací