Pondělí 26. červenec 2021
Svátek má Anna

Litvínov - Do Krušných hor se vydali tři muži ve věku 28, 27 a 31 let, všichni z Litvínovska. Nepřišli tam však obdivovat krásy hor, nýbrž vyrazili s úmyslem někde něco ukrást.

U obce Nová Ves v Horách přešli ve večerních hodinách hranice a tam si u jednoho domu všimli na volně přístupném pozemku odstaveného jízdního kola. To měli vzít a k němu přibrali i datový kabel na cívce, vše v hodnotě deset tisíc korun.

Následně se vrátili zpět do republiky a ještě v obci Nová Ves v Horách měli vstoupit do volně přístupného domu a z chodby měli odcizit jízdní kolo. Hodila se jim i kárka, na kterou si naložili cívku s kabelem, vše za 2 500 korun.

Domů už podnikavý trojlístek nedošel. "Ještě v téže obci ho zastihla hlídka policistů z policejní stanice a odcizené věci zajistila. Následně šetřením v rámci mezinárodní spolupráce zjistila, komu kolo a cívka patří a poškozenému majiteli věci vrátila. Tomu však vznikla hmotná škoda ve výši 2 600 korun, neboť muži odcizené kolo cestou poškodili," uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Trojice se měla krádeže dopustit i přesto, že všichni tři byli již za majetkové delikty odsouzeni a dva z nich se loni vrátili z vězení. Za tyto krádeže jim nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Aktuálně

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací