Středa 23. září 2020
Svátek má Berta

Litvínov - Byl to drobeček jen o málo větší než lidská dlaň. Sotva několikadenní štěňátko se dostalo do litvínovského útulku jako psík nalezený v Janově. Pracovníkům útulku se jej podařilo vypiplat a nyní má příběh šťastný konec.

Andělka. Takové jméno dostala malá fenečka i proto, že při ní stáli všichni andělé. Dostala se do dobrých rukou vedoucího útulku Jana Nováka a jeho kolegyň Nikoly Chládkové a Pavly Králové. S drobečkem měli od začátku plno práce. Každé dvě hodiny potřebovala Andělka krmit z lahve, než se podařilo nalézt kojící fenu. „Ta bohužel ale malou Andělku odmítla, a tak malá holčička skončila opět s flaškou a pracovníkům nastala střídavá péče,“ přibližuje náročné chvíle Jan Novák.

Andělku ale štěstí neopustilo, naopak. Do útulku přišli lidé, kteří pochovali pejska. I toho měli z litvínovského azylového zařízení pro opuštěná zvířata. Andělka si v tu chvíli zrovna pochutnávala na mlíčku, což neušlo jejich pozornosti, a tak bylo rozhodnuto.

0408stenatko

Nyní nadešel den D, kdy mohla odejít k nové rodině. „Člověku sice odpadne starost, její všudypřítomné bobky a loužičky, ale přeci jen, po těch dvou měsících je nejvyšší čas začít čůrat jinde a okusovat boty někomu jinému. Andělko, kuličko... teď už vlastně Sáro, jak tě noví páníčci pojmenovali. I když se všem uleví, že budeš v novém domově, přesto budeš chybět. Přejeme ti krásný a šťastný život v novém domově a ať při tobě stojí celý život andělé, tak jako doposud,“ vzkazuje obětavá trojice z útulku svému odchovanci.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací