Sobota 5. prosinec 2020
Svátek má Jitka

Most – Mezinárodní energetická skupina Sev.en Energy na konci cyklistické sezony vyslyšela volání komunity e-bikerů a zvýšila konektivitu projektu Sev.en Energy for Bikers z 90 na 100 % trhu. Nově instalované nabíjecí stanice už mají místo čtyř vestavných nabíječek šest a navíc zahrnují i klasickou venkovní zásuvku s napětím 230 V. Pamatují tedy i na zbývajících 10 % nekompatibilních baterií. Souběžně investor věnoval městu Meziboří dvě elektrokola pro Dům s pečovatelskou službou.

„Darovaná elektrokola moc pomohou našim sociálním pracovníkům, kteří dojíždějí za seniory do jejich domovů. Až dosud museli cestu od klienta ke klientovi absolvovat pěšky nebo městskou hromadnou dopravou, což nebylo komfortní ani rychlé. Díky elektrokolům mohou ušetřenou energii vynaložit právě na péči o seniory, která bude v těchto těžkých dobách dvojnásob potřebná a zároveň náročná. Je skvělé, že obec Meziboří patří také k síti Sev.en Energy for Bikers, takže elektrokola lze nabíjet i přímo ve městě,“ říká Martin Hampl, vedoucí správního odboru Městského úřadu v Meziboří, pod kterého Dům s pečovatelskou službou v Meziboří spadá.

V rámci rozšíření systému investor zdvojnásobil počet specifických vestavných nabíječek – aktuální schéma se tedy skládá ze dvou univerzálních zdířek, dvou zdířek pro pohony Bosch a dvou zdířek pro pohony Shimano. Technici dosud stihli v Ústeckém kraji nainstalovat tři nabíjecí stanice nového typu – na obecnímu úřadu obce Bžany na Teplicku, na chatě Florian v Adolfově na Ústecku a v Hostinci u Jezeří v Horním Jiřetíně na Mostecku. Další tři nové stanice jsou v Pardubickém kraji. Dobíjení v síti Sev.en Energy for Bikers zůstává i nadále zcela zdarma.

„Ohlasy na projekt Sev.en Energy for Bikers jsou převážně pozitivní a těch několik málo kritických bylo velmi konstruktivních, takže jsme je přijali jako podněty pro zlepšení. Troufám si tvrdit, že rozšířený systém nabízí e-bikerům jedny z nejkomplexnějších nabíjecích stanic v Evropě a že bude ještě lépe plnit požadavky na dostupnost a uživatelský komfort,“ říká Jakub Ditrich, odborný garant projektu ze společnosti ekolo.cz.

Společnost Sev.en Energy spustila projekt nabíjecích stanic pro elektrokola na konci jara letošního roku v Ústeckém kraji a následně expandovala do Pardubického kraje. V současnosti je v provozu dohromady 27 nabíjecích stanic, z toho 22 v Ústeckém kraji.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací