Sobota 25. září 2021
Svátek má Zlata

Litvínov - Na pracovníky městského útulku Litvínov se opakovaně obracejí lidé, když najdou venku či na společných chodbách domů kočku. Litvínovský útulek však není na přechovávání koček zařízený a nemá ani potřebnou certifikaci.

Ozvat se mají pouze tehdy, když je kočka zraněná, informuje litvínovská městská policie. Podle pracovníka útulku není ani vhodné odebrat zdravou kočku z jejího teritoria, často je schopna se vrátit zpět domů. Případně jí mohou nálezci poskytnout vodu a potravu a informovat veřejnost na sociálních sítích, kam se majitelé ztracených zvířat často obrací s prosbou o pomoc, zda někdo zvíře neviděl. Po ztracených či nalezených zvířatech pátrají lidé například v největší litvínovské facebookové skupině Litvínov.

Pracovníci útulku také provádějí kastraci volně žijících koček. Po zákroku a nutné rekonvalescenci ji následně vrátí na původní místo.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací