Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava

Litvínov - Snoubenci, kteří chtějí v příštím roce uzavřít v Litvínově sňatek, mohou vybírat z 21 termínů. Jako svatební den je stanovena sobota v čase od 9 do 15 hodin v obřadní síni v zámku Valdštejnů.

Největší zájem o svatební termíny je každoročně od června do srpna, proto jsou v tyto měsíce stanoveny tři termíny. V letošním i loňském roce počet svateb lehce poklesl. „Bylo to z důvodu pandemie a s tím spojených přísných protiepidemických opatření, která snoubencům ztížila uspořádání svateb podle jejich představ. Opatření totiž omezovala počet osob, které se mohly obřadu účastnit. Část roku byly uzavřeny i hranice mezi okresy,“ připomněla tajemnice Městského úřadu Litvínov Eva Hojdarová.

Přesto je zájem snoubenců z okolních i vzdálenějších obcí o uzavření sňatku v litvínovském zámku zřejmý. Letos si své ANO ve Velkém sále zámku řeklo 63 párů. Další tři obřady se uskutečnily na Klínech, čtyři obřady byly církevní, dva obřady se uskutečnily na jiném místě v Litvínově.

Matriční úřad může na žádost svatebčanů povolit dobu i místo konání obřadu mimo radou města stanovené termíny. Letos této možnosti využily tři páry. Vydání takového povolení je zpoplatněno částkou jeden tisíc korun.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací