Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Litvínov - Začátkem druhé poloviny června měl v Litvínově v nočních hodinách okrást 28letý muž jinou spící osobu. Ten podle policistů netušícího poškozeného připravil o batoh, ve kterém měl peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady, nabíječku k telefonu a platební prostředky.

Nenechavec nelenil a hned se pokusil několikrát použít bezkontaktní stravenkovou kartu. V jednom případě se mu to povedlo v tamní prodejně. To však zřejmě nestačilo a ve čtyřech případech měl Litvínovan úspěšně zneužít i odcizenou platební kartu. Prý si koupil voňavku a cigarety.

"Majiteli věcí způsobil krádeží téměř dvoutisícovou škodu. Následující den narazil lapka na hlídku strážníků. Ti zjistili, že kontrolovaný má v držení cizí věci, a proto přivolali litvínovské policisty. Na obvodním oddělení se muž ke krádeži přiznal. Od policistů si převzal sdělení podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedl mluvčí policistů Václav Krieger. Uzná-li soud Litvínovana vinným, hrozí mu až dva roky ve vězení.

 

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist