Čtvrtek 6. říjen 2022
Svátek má Hanuš

Litvínov - Litvínované mají za sebou druhou a zároveň poslední letošní celoplošnou odstávku teplé vody. Krátkodobou odstávku si vyžádaly činnosti v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce hlavního napáječe, konkrétně přepojování potrubí z provizorního na novou část.

„Původně se měly domácnosti dočkat teplé vody dnes, tj. 18. 8. v pozdních nočních hodinách, nicméně odběratelé Litvínova i Janova mohli pocítit teplou vodu již včera odpoledne,“ sdělil Petrem Horák, ředitel, společnosti Severočeská teplárenská. „Díky vynikající organizaci, pracovnímu nasazení našich provozních zaměstnanců a spolupráci zhotovitele se podařilo zkrátit odstávku s jednodenním předstihem, oproti plánovanému harmonogramu,“ doplnil Horák.

Rekonstrukce tepelného napáječe do Litvínova trvala tři roky. Byla rozdělena do 3. etap, přičemž započala v roce 2020. Poslední etapa bude dokončena právě letos. Obnova napáječe spočívala ve výměně vstávajícího potrubí 2 x DN 500 za potrubí 2 x DN 400 v pozemním provedení. Jednalo se o úsek o celkové délce cca 6 761m. V současné době probíhají dokončovací práce.

„Rekonstrukcí litvínovského napáječe, do níž jsme investovali téměř 270 miliónů korun, docílíme prodloužení životnosti potrubí o dalších cca 40 let. A také se zase o něco blíže posuneme k naší vizi Teplo 2050,“ dodal Horák.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist