Čtvrtek 6. říjen 2022
Svátek má Hanuš

Meziboří - Cena tepelné energie v Meziboří už podruhé v krátké době za sebou vzrostla. Zatímco v roce 2020 stál GJ tepla něco přes pětistovku, dnes je to již neúnosných 1700 korun, tedy více než trojnásobek. Velká část Meziboří je centrálně vytápěna plynem z místních kotelen.

V otázce cen za energie se obrací vedení města Meziboří na ministra průmyslu. Má pomoci s řešením. "Vaše řešení, že nedojde k eskalaci cenového vývoje, a že by mělo dojít k poklesu cen a vyčkat u stávajícího zdroje tepla se projevilo tím, že během I. pololetí tohoto roku došlo v Meziboří 2x ke zvýšení ceny tepla a TUV pro občany na neúnosnou cenu 1.700 Kč za GJ bez DPH," uvádí starosta města Petr Červenka v dopise zasleném na Ministerstvo průmyslu.

"Naší snahou je získat novou možnost vytápění pro naše občany napojením na horkovod z Litvínova tak, aby cena tepla a TUV byla jako v Litvínově či Mostě. Souvisí s tím samozřejmě přivedení média z Litvínova, které bude investicí města nebo Severočeské teplárenské a.s. Plánuje ministerstvo průmyslu, vytvořit ekonomické podmínky pro takovou investiční akci? Je mi zřejmé, že se nejedná o týdny. Žádám a prosím o pomoc našemu městu, které vzhledem k ekologické problematice našeho kraje, dosáhlo takové čistoty ovzduší jako nikde. Provedlo řadu úsporných opatření, jako např. zateplování budov, včetně výměny oken. Je nespravedlivé, abychom byli postiženi politickou situací a rozhodováním vlády. Věřím, že se situací v našem městě budete zabývat," uvádí vedení Meziboří.

Správu, provoz a údržbu tepelného hospodářství má v pětitisícovém městě na starosti soukromá společnost Doterm Servis.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist