Sobota 10. prosinec 2022
Svátek má Julie

Litvínov – V Litvínově se ve středu konala hlavní část Svatomichaelské slavnosti. Lidé sledovali program na podiu na náměstí, další jeho část se odehrávala v Zámeckém parku, kostele i na zámku.

„Historie Svatomichaelské slavnosti sahá až do roku 1991. Připomíná patrona kostela a města, svatého Michaela archanděla,“ přibližuje starostka Litvínova Kamila Bláhová. Hlavním hostem letošní slavnosti byla skupina Mňága a Žďorp, ale na podiu se vystřídali i další umělci a herci místního divadla s pohádkou pro děti. V Zámeckém parku byl sportovní Wanado festival se soutěžemi a ukázkami sportů pro děti. Předvedla se také městská policie se svými kynology.

U příležitosti Svatomichaelské slavnosti se rovněž otevřely brány litvínovského areálu dopravního podniku. A po více než roce v Litvínově také jeli cestující tramvají. I když zatím jen po okružní jízdě dopravním podnikem.

Součástí slavnosti bylo žehnání ručně vyrobeným veselým polštářkům a následně také jejich aukce. „Naše litvínovské ženy přinášejí polštářky, které šijí, a my je potom věnujeme onkologicky nemocným dětem nebo je dražíme v charitativní dražbě. Výtěžek jde potom na dobročinné účely spolku Donor,“ vysvětluje starostka Kamila Bláhová.

Letos se sešlo 73 originálních polštářků, z nichž 19 bylo nabídnuto do dražby. Nejdražší se vydražil za 4 tisíce, celkem se podařilo vybrat 24 400 korun.

Foto

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist