Zprávy z Litvínova

Se starým autem se dál dostanete do centra

Reklama

Litvínov - Máte starší automobil, který nesplňuje nejnovější ekologické limity? Pak se možná nedostanete do center některých měst. Litvínov se mezi ně ale nepřiřadí, i když by mu omezení dopravy umožnil nový zákon o ovzduší platný od loňského září.

"Vzhledem k neexistenci vhodných objízdných tras, k nutnému zachování průjezdu přes město do horských obcí i směrem do Meziboří, k množství zákonných výjimek u vozidel občanů města, podnikatelů a jejich aktivitám i faktu, že měření kvality ovzduší ve městě zcela nepotvrzují rozhodující vliv dopravy na celkovou kvalitu ovzduší, rada nedoporučuje zastupitelům využití tohoto institutu," tlumočila rozhodnutí litvínovských radních Margita Chalásová z litvínovské radnice. Potvrdit to ještě musí městští poslanci.

Zavedení nízkoemisních zón omezujících vjezd vozidel do částí měst umožňuje nový zákon o ovzduší platný od 1. září 2012. Jeho užití se předpokládá především ve velkých městech trpících např. při průjezdech centra významnou dopravní tepnou, dále v lázeňských městech, ale možné je uplatnění i v oblastech s dlouhodobě výrazně zhoršenou kvalitou ovzduší, např. prachovými částicemi.

Ze 181 dnů se hodně prášilo 16krát

Vývoj situace kolem znečištění ovzduší prachovými částicemi PM10 analyzoval odbor životního prostředí podle dostupných údajů z měření stanice Zdravotního ústavu Ústí nad Labem umístěné na Krušnohorské poliklinice v Litvínově. "Za období 181 dnů v analyzovaném období září 2012 – únor 2013 došlo k překročení stanoveného průměrného 24hodinového limitu 50 mikrogramů na metr krychlový vzduchu v 16 případech. Průměrná dosahovaná dlouhodobá hodnota byla v hodnoceném období podlimitní, a to 32 mikrogramů na metr krychlový vzduchu," připomněla Margita Chalásová

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.