Zprávy z Litvínova

Indický majitel litvínovské přádelny Schoeller dluží zaměstnancům, slibuje nápravu

Reklama

Litvínov - Do vážných ekonomických problémů se vloni dostala litvínovská přádelna Schoeller. O práci přišly desítky lidí, kterým zaměstnavatel dluží vysoké částky. Jednatel Schoelleru ale slibuje vyrovnání závazků. Vyplynulo to ze schůzky s vedením města, která se konala v minulých dnech.

Setkání zástupců města s jednatelem Schoelleru

Schůzku se zástupcem firmy iniciovalo vedení města. Jednatel Rajay Sarnaik se proto sešel na radnici se starostou Milanem Šťovíčkem a místostarosty Erikou Sedláčkovou a Karlem Linhartem, aby je informoval o záměru společnosti.

Výrobu zachováme, slibují Indové

Jednatel ubezpečil, že společnost s výrobou zcela nekončí, naopak připravuje její revitalizaci, která však nebude možná v celém komplexu. Výroba se sníží z dřívější roční produkce 200 tun příze na 125 t, a to při zachování přibližně 40 pracovních míst, přičemž jedna čtvrtina zaměstnanců by byla z administrativy.

Vedení společnosti zachová výrobu za předpokladu, že se jí podaří prodat část strojního vybavení, zbytné haly a pozemky. Prodejem by získalo prostředky nejen na rozjezd výroby v omezeném rozsahu, ale také na nákup surovin a na vyrovnání závazků vůči svým zaměstnancům. V současné době jde přibližně o sedm milionů korun.

Textil z Číny je velkou konkurencí

„Zajímalo nás, kdy se podle zástupce Schoelleru podaří záměr zrealizovat a bylo nám řečeno, že předpoklad je do konce 1. čtvrtletí letošního roku. Do neutěšeného stavu se společnost údajně dostala také ztrátou odbytu vlivem velké konkurence z Číny," říká k setkání Erika Sedláčková.

„Jednatele jsme důrazně žádali o záruku, že se společnost řádně postará o současné i bývalé zaměstnance, že uhradí dluhy vůči nim, aby nezůstali bez prostředků. Dále jsme ho vyzvali, aby do doby realizace prodeje vybrané části majetku v centru města zabezpečil ostrahu," dodává starosta Milan Šťovíček.

Skupina Schoeller Textil je stoprocentní dceřinou společností Spentex Industrie Ltd, Indie. Spentex Industrie je největší skupinou přádelen v Indii.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.