23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Litvínov - Do vážných ekonomických problémů se vloni dostala litvínovská přádelna Schoeller. O práci přišly desítky lidí, kterým zaměstnavatel dluží vysoké částky. Jednatel Schoelleru ale slibuje vyrovnání závazků. Vyplynulo to ze schůzky s vedením města, která se konala v minulých dnech.

Setkání zástupců města s jednatelem Schoelleru

Schůzku se zástupcem firmy iniciovalo vedení města. Jednatel Rajay Sarnaik se proto sešel na radnici se starostou Milanem Šťovíčkem a místostarosty Erikou Sedláčkovou a Karlem Linhartem, aby je informoval o záměru společnosti.

Výrobu zachováme, slibují Indové

Jednatel ubezpečil, že společnost s výrobou zcela nekončí, naopak připravuje její revitalizaci, která však nebude možná v celém komplexu. Výroba se sníží z dřívější roční produkce 200 tun příze na 125 t, a to při zachování přibližně 40 pracovních míst, přičemž jedna čtvrtina zaměstnanců by byla z administrativy.

Vedení společnosti zachová výrobu za předpokladu, že se jí podaří prodat část strojního vybavení, zbytné haly a pozemky. Prodejem by získalo prostředky nejen na rozjezd výroby v omezeném rozsahu, ale také na nákup surovin a na vyrovnání závazků vůči svým zaměstnancům. V současné době jde přibližně o sedm milionů korun.

Textil z Číny je velkou konkurencí

„Zajímalo nás, kdy se podle zástupce Schoelleru podaří záměr zrealizovat a bylo nám řečeno, že předpoklad je do konce 1. čtvrtletí letošního roku. Do neutěšeného stavu se společnost údajně dostala také ztrátou odbytu vlivem velké konkurence z Číny," říká k setkání Erika Sedláčková.

„Jednatele jsme důrazně žádali o záruku, že se společnost řádně postará o současné i bývalé zaměstnance, že uhradí dluhy vůči nim, aby nezůstali bez prostředků. Dále jsme ho vyzvali, aby do doby realizace prodeje vybrané části majetku v centru města zabezpečil ostrahu," dodává starosta Milan Šťovíček.

Skupina Schoeller Textil je stoprocentní dceřinou společností Spentex Industrie Ltd, Indie. Spentex Industrie je největší skupinou přádelen v Indii.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.