Zprávy z Litvínova

VIDEO: Majitelé bytů a domů na janovském sídlišti napomáhají zlodějům

Reklama

Janov - Z janovského sídliště se pozvolna stává území duchů. V současnosti město eviduje tři zcela zakonzervované panelové domy a další, které jsou ještě z části obydlené. Majitelé panelovách domů i bytových jednotek na sídlišti ale nahrávají zlodějům, kteří dnem i nocí vykrádají narychlo opuštěné byty. Objekty jsou totiž často nedostatečně zajištěny před vstupem nenechavců.

A právě hlídky státní i městské policie a asistentky prevence kriminality tak mají v těchto dnech plné ruce práce s hlídáním opuštěných vybydlených domů a hlavně bytů. Zástupce vedoucího územního odboru Policie ČR v Mostě Jindřich Bergmann k tomu uvedl, že policisté ve vytipovaných objektech pravidelně kontrolují aktuální stav a v rámci bezpečnostního opatření se policisté zaměřují hlavně na případné zloděje, kteří v opuštěných bytech kradou železo, vany, radiátory ale i část zábradlí a další kovy a železa, která se dají zpeněžit.

Asistentky prevence kriminality Městské policie v Litvínově evidují na janovském sídlišti zatím tři zakonzervované celé panelové domy a desítky dalších opuštěných byrů v zčásti vybydlených panelových domů. 

"S velkým nárůstem migrace a ničení bytových prostor ve vchodech tak dochází k velké devastaci bytů, které se už nikdy dohromady nedají. Byty navíc zůstávají otevřené a plné nepořádku. Největší problém je, že nám tu lidé migrují často i z patra do patra z jednoho vchodu do druhého a kde po sobě zanechávají velký nepořádek," uvedla asistentka prevence kriminality Erika Giňová.

Město se tak snaží apelovat na vlastníky bytových jednotek, tedy na realitní kanceláře, aby si svůj majetek mnohem lépe zajistili před vstupem cizích lidí. Namontované mříže totiž často v takových vchodech vydrží i jen několik málo dnů, než skončí ve sběrnách železa.

"Přestože firma, která vlastní zazděné byty vchody vyklidila a veškeré kovové části a radiátory, kamna nebo zábradlí z velké části odvezla, tak se nám do těchto opuštěných bytů zloději opakovaně nabourávají. Velkým hotem v Janově je nyní zcizování právě radiátorů, vodovodních baterií, sporáků ale  zábradlí v částech, kde jsou byty jen z části vybydlené domy. Často se nájezem nenechavců navyšuje škoda i tím, že odcizením radiátorů dochází k vytopení obydlených bytů," dodala další asistentka prevence kriminality MP Litvínov Martina Vettermannová.

Než došlo k zazdění paneláku v Jiřetínské ulici například asistentky prevence kriminality získaly poznatek, že v celém vchodě zloději odcizili topení. "Naší kontrolou jsme zjistily, že ke krádeži skutečně došlo. Poznatek jsme proto předali kolegům z městské policie a strážníci posléze dalším šetřením akontrolou místních sběren odcizené radiátory zajistili a věc postoupili k dořešení státním policistům," dodala Vettermannová. 

VIDEOREPORTÁŽ Z JANOVSKÉHO SÍDLIŠTĚ:

&feature=youtu.be

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

 • 22. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Vzlet vrtulníku letecké záchranné služby nesoucí název "Barča" si v sobotu vyžádala srdeční slabost, která postihla muže z Horního Jiřetína. Ten zkolaboval ve svém domě a na místo vedle sanitky byl nakonec povolán i vrtulník. Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.