Zprávy z Litvínova

Zkušenosti z útulku: Lidé se zbavují psů a vymýšlejí si přitom báchorky

Reklama

Litvínov - Případy nechtěných psů, které jejich dříve milující majitelé odvádí do útulku, jsou stále častější. Používají přitom rozličné vybájené historky a lži. Často vedoucí psího útulku Štefan Horský slýchá, že psa někde našli, psa si u nich odložil kamarád a nechce si ho odvést, psa přivedly děti z venku.

 

Litvínovský útulek. Ošetřovatel Jan Novák s jedním ze psů, kterého někdo u útulku odložil. Foto: www.e-mostecko.cz

„Většinou poznám, že má zvíře k člověku vztah, a že ho považuje za svého pána. U sporných případů pomáhají se šetřením strážníci," říká Štefan Horský. Strážníci pak v místě bydliště člověka, který psa přivedl, zjistí u sousedů, zda pes nebyl v rodině delší dobu.

„Pokud se potvrdí, že pes má majitele, vracíme ho z útulku domů. Navíc musí majitel zaplatit i za pobyt psa v útulku, což je 100 Kč denně a případně i další náklady, například na veterinární ošetření. Pokud se prokáže úmysl, tedy že majitel psa skutečně odložil a opustil, pak spáchal přestupek a navíc musí zaplatit i pokutu," doplnil zástupce velitele Městské policie Litvínov Karel Šefl.

Nepomůžou ani další triky

„Stává se nám, že psa do útulku nevezmeme, protože majitele prokouknu a poznám, že se nejedná o nalezence. Za čas najdeme psa uvázaného u plotu útulku. Přesně ale vím, kam se obrátit. Jednak si psy pamatuju, ale hlavně pořizuji fotodokumentaci všech nabízených psů, aby později nemohlo dojít k omylu," říká dále Štefan Horský.

Psí útulek také neslouží jako psí hotel. Není možné, aby si majitel psa řekl, že zaplatí sto korun denně a psa na nějaký čas v útulku odloží. „Na to nemá útulek potřebnou kapacitu. Je určen pouze pro psy nalezené a opuštěné. Jsou ale samozřejmě výjimečné případy, kdy víme, komu pes patří, a přesto skončí na čas v útulku. Těch je ale jen pár, jeden dva do roka," doplnil Karel Šefl.

Například v loňském roce to byl pes starého nemocného muže, který byl umístěn na delší dobu v nemocnici. Strážníci tehdy zasahovali v bydlišti muže. Přivolali je sousedé, kterým se nezdálo, že starého pána dlouho neviděli, a že pes stále štěká. Nemocný muž neměl žádné příbuzné. Když strážníci otevřeli jeho byt a přivolali mu lékařskou pomoc, pes skončil po dobu pobytu svého pána v nemocnici v útulku

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.