23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Litvínov - Zásah u několika neobvyklých případů mají na svém kontě litvínovští strážníci. Pomohli hned několika lidem v nouzi a dopadli nešikovné zlodějíčky, z nichž jeden byl tak hloupý, že při činu ztratil občanský průkaz.

Školní batoh. Ilustrační foto: morguefile.com

Prvňáčkovi pomohli s batohem

Do školy v Hamru dorazil žák první třídy bez svého školního batohu. Ten zapomněl v autobusu. Se svým problémem se žáček svěřil asistentce prevence kriminality. Strážníci kontaktovali dispečera Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova. Zapomenutý batoh se v autobusu skutečně našel. Strážníci ho vyzvedli a chlapci ho do školy dovezli.

Zloděje z Penny vypátrali ve městě

Tři zloději, kteří kradli zboží v Penny, měli smůlu. Když prchali před ostrahou, vytrousil jeden z nich občanský průkaz. Podle popisu vypátrali strážníci trojici zlodějů v centru města. Povedený trojlístek se ke krádeži v Penny přiznal a nakradené zboží vrátili.

Za domácími problémy byla nemoc

O pomoc se na strážníky obrátila žena, kterou ohrožoval její dospělý a nesvéprávný syn. Ten neužíval předepsané léky, což vedlo k záchvatu. Matce vyhrožoval smrtí, vykřikoval, že rozbije celý byt a sám se také zabije. Strážníci k rozrušenému muži přivolali rychlou záchrannou službu. Muže do nemocnice doprovodil jeden strážník.

Nechtělo se mu zpět z vycházky

Krátce před půlnocí kontrolovali strážníci na zastávce MHD nezletilého mladíka. Ten strážníkům řekl, že je z dětského domova v Hoře Svaté Kateřiny, kam se měl vrátit z vycházky. Autobus, kterým měl jet, ale údajně nejel. Strážníci se spojili s vychovatelkou v dětském domově. Ta už chlapce postrádala. Strážníci proto kontaktovali Policii ČR se žádostí o spolupráci. Chlapec byl Policií ČR do dětského domova převezen.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.