25. února 2017 Svátek má Liliana

Litvínov - Litvínované, připravte se na to. Od dnešního dne začínají dopravní komplikace v centru města. Kvůli opravám inženýrských sítí počítejte v Mostecké ulici (v úseku naproti Valdštejnskému zámku) s uzavírkami, které potrvají až do listopadu.

Mostecká ulice bude dlouhodobě uzavřená. Foto: Google Street View

Jako první nastoupili už v průběhu minulého týdne silničáři, kteří odfrézovali vozovku. Nyní jsou připravení vodohospodáři.

Jak bude ulice uzavřená a bude možné projíždětu tudy?

Stavební práce při rekonstrukci kanalizace jsou rozvrženy do čtyř etap. První bude probíhat za úplné uzavírky ulice Mostecká od křižovatky s ulicí 9. května až k čp. 21 Mostecká tak, aby byl umožněn vjezd do Fahle z ulice Valdštejnská.

Mezi první a druhou etapou bude na nezbytně nutnou dobu znemožněn vjezd do Fajle (cca 3 dny zhruba v polovině března). Zhotovitel stavby včas podá informaci majitelům přilehlých nemovitostí a provozovatelům prodejen, aby byli připraveni na nemožnost zásobování.

V 2. etapě bude rekonstrukce kanalizace probíhat za úplné uzavírky ulice Mostecká od čp. 20 až k čp. 588 náměstí Míru, od ulice 9. května pak bude umožněn vjezd na parkoviště Fajle. Mezi druhou a třetí etapou bude na nezbytně nutnou dobu znemožněn vjezd na parkoviště nám. Míru. O uzavírce zhotovitel podá informaci opě s předstihem.

Za úplné uzavírky ulice Mostecká od čp. 575 nám. Míru až ke křižovatce s ulicí Studentská bude probíhat 3. etapa. Při 4. etapě bude uzavřen chodník ve Studentské ulici od čp. 575 nám. Míru k čp. 999 Studentská (lékárna).

Stavební práce při rekonstrukci vodovodu budou probíhat za úplné uzavírky místní komunikace IV. třídy (chodníku) Mostecká v Litvínově podle harmonogramu prací od čp. 22 až za čp. 18 nám. Míru. Při rekonstrukci vodovodu dojde ke stejné situaci jako mezi 1. a 2. etapou rekonstrukce kanalizace, kdy bude potřeba na nezbytně nutnou dobu uzavřít místní komunikaci III. třídy (vjezd mezi čp. 20 a 21 ulice Mostecká do Fajle).

Vodohospodářská stavební společnost by měla podle harmonogramu rekonstrukci kanalizace a vodovodu dokončit 31. května.

Autobusy mají náhradní trasu

Další práce budou pokračovat do 30. září, a to v úseku od křižovatky s ul. 9. května až ke křižovatce s ul. Studentskou. V souvislosti s uzavírkou ul. Mostecké dojde ke změně vedení tras autobusových linek městské dopravy č. 13, 14, 15, 27, 60.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.