Zprávy z Litvínova

Dnes to začíná: půlroční uzavírka hlavní silnice v centru Litvínova. Na co se připravit?

Reklama

Litvínov - Litvínované, připravte se na to. Od dnešního dne začínají dopravní komplikace v centru města. Kvůli opravám inženýrských sítí počítejte v Mostecké ulici (v úseku naproti Valdštejnskému zámku) s uzavírkami, které potrvají až do listopadu.

Mostecká ulice bude dlouhodobě uzavřená. Foto: Google Street View

Jako první nastoupili už v průběhu minulého týdne silničáři, kteří odfrézovali vozovku. Nyní jsou připravení vodohospodáři.

Jak bude ulice uzavřená a bude možné projíždětu tudy?

Stavební práce při rekonstrukci kanalizace jsou rozvrženy do čtyř etap. První bude probíhat za úplné uzavírky ulice Mostecká od křižovatky s ulicí 9. května až k čp. 21 Mostecká tak, aby byl umožněn vjezd do Fahle z ulice Valdštejnská.

Mezi první a druhou etapou bude na nezbytně nutnou dobu znemožněn vjezd do Fajle (cca 3 dny zhruba v polovině března). Zhotovitel stavby včas podá informaci majitelům přilehlých nemovitostí a provozovatelům prodejen, aby byli připraveni na nemožnost zásobování.

V 2. etapě bude rekonstrukce kanalizace probíhat za úplné uzavírky ulice Mostecká od čp. 20 až k čp. 588 náměstí Míru, od ulice 9. května pak bude umožněn vjezd na parkoviště Fajle. Mezi druhou a třetí etapou bude na nezbytně nutnou dobu znemožněn vjezd na parkoviště nám. Míru. O uzavírce zhotovitel podá informaci opě s předstihem.

Za úplné uzavírky ulice Mostecká od čp. 575 nám. Míru až ke křižovatce s ulicí Studentská bude probíhat 3. etapa. Při 4. etapě bude uzavřen chodník ve Studentské ulici od čp. 575 nám. Míru k čp. 999 Studentská (lékárna).

Stavební práce při rekonstrukci vodovodu budou probíhat za úplné uzavírky místní komunikace IV. třídy (chodníku) Mostecká v Litvínově podle harmonogramu prací od čp. 22 až za čp. 18 nám. Míru. Při rekonstrukci vodovodu dojde ke stejné situaci jako mezi 1. a 2. etapou rekonstrukce kanalizace, kdy bude potřeba na nezbytně nutnou dobu uzavřít místní komunikaci III. třídy (vjezd mezi čp. 20 a 21 ulice Mostecká do Fajle).

Vodohospodářská stavební společnost by měla podle harmonogramu rekonstrukci kanalizace a vodovodu dokončit 31. května.

Autobusy mají náhradní trasu

Další práce budou pokračovat do 30. září, a to v úseku od křižovatky s ul. 9. května až ke křižovatce s ul. Studentskou. V souvislosti s uzavírkou ul. Mostecké dojde ke změně vedení tras autobusových linek městské dopravy č. 13, 14, 15, 27, 60.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.