25. února 2017 Svátek má Liliana

Litvínov - Požár travního a lesního porostu mezi Litvínovem a Mezibořím právě nyní zaměstnává několik hasičských jednotek. Hořet začalo před šestnáctou hodinou v zalesněném úseku nad vodárnou u Litvínova směrem na Meziboří. Požár právě likvidují vedle profesionálních hasičů také přivolaní dobrovolní hasiči.

Jednotky hasičů tak zasahují hned u několika ohniscích požárů. Vše nasvědčuje tomu, že požár vznikl od odhozeného nedopalku.

Díky suchému počasí, které poslední týdny panuje v České republice, vyjíždějí hasiči často až k dvojnásobnému množství požárů. Téměř polovinu těchto požárů tvoří požáry lesního porostu a trávy. V přírodním prostředí se naštěstí zatím jedná jen o požáry menšího rozsahu, při nichž nedošlo k žádným ztrátám na životech.

Vzhledem k přetrvávajícímu suchu apelují hasiči hlavně na to, aby si lidé dávali pozor při jarním „úklidu" zahrady. Ten bývá totiž velmi často spojen s nešvarem vypalování trávy a spalování odpadu. Každoročně tyto požáry způsobují škody za miliony korun, desítky osob jsou zraněny a dochází i ke ztrátám na životech. Za posledních 13 let si tyto požáry vyžádaly 24 mrtvých.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.