Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada
Archivováno

Teplice – V Teplicích se v pátek otevřelo třetí velké nákupní centrum ve městě. Galerie Teplice nahradila na hlavním náměstí bývalý Prior, který se srovnal ze zemí před dvěma lety. Návštěvníky čeká téměř sto obchodů, restaurace, supermarket a multikino Premiere Cinemas se čtyřmi sály. Výstavba centra vyšla na 1,2 miliardy korun.

Galerie Teplice. Foto: Jan Vraný

„Galerie Teplice výrazně rozšíří možnosti nakupování a trávení volného času ve středu města. Předpokládáme, že přiláká do centra lidi a pomůže ho tak oživit," uvedl již dříve manažer obchodního centra Jan Růžička.

„K dispozici budou i krytá parkoviště se zhruba 400 parkovacími místy," vyjmenoval Růžička.

Celková plocha byla ke dni otevření obsazená z 80 procent a o dalších místech se jedná. Na správě centra najde práci dvě stě až tři sta lidí, dalších sedm stovek má najít zaměstnání v obchodech.

Realizátoři Galerie Teplice ve svůj projekt věří. „Budova obchodního centra významně přispěla ke zlepšení vzhledu centrálního teplického náměstí. Architekti ji navrhli tak, aby sjednotila dosud roztříštěné náměstí a zároveň nenarušila jeho historický ráz," uvedl jednatel společnosti Galerie Teplice Lukáš Čepelka.

Budovu navrhl známý českobudějovický Ateliér 8000 a fasádu a interiéry pak realizovalo renomované britské architektonické studio BENOY.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací