Zprávy z Litvínova

Mostecká ulice bude plně průjezdná o dva týdny dříve

Reklama

Litvínov – Technicky velmi náročné práce na inženýrských sítích v Mostecké ulici budou trvat kratší dobu. Litvínované by mohli začít jezdit po páteřní silnici až o čtrnáct dní dříve, než bylo původně plánované. Vedení města se sešlo se zástupci třech dalších společností, které se na akci podílejí, a společně hledali možnosti, jak realizaci urychlit.

Mostecká ulice v Litvínově. Foto: Anna Jurecová

„Naším zájmem je, aby všechny práce byly co nejdříve dokončené. Proto jsme na koordinační schůzce svolané městem znovu hledali způsob, jak dobu omezení v Mostecké ulici zkrátit," uvedl místostarosta Litvínova Karel Linhart. Urychlení prací žádali na posledním zasedání zastupitelstva města také jeho členové. Podle místostarosty Karla Linharta i podle zástupců společností by ale výrazné zkrácení trvání rekonstrukce bylo na úkor kvality provedené práce.

Činnosti jednotlivých společností na sebe navazují a některé ani není možné uspíšit. To je i případ společnosti Severočeská teplárenská, která s realizací horkovodu nemůže začít dříve než s danou odstávkou. „V době odstávky, kdy je vše odpojeno, musíme stihnout co nejvíce prací. Máme také uzavřenou smlouvu se zhotovitelem, kde jsou jasně dané termíny," potvrdila mluvčí Miloslava Kučerová.

Podle původního plánu měly práce na komunikacích trvat do konce září. Severočeská teplárenská ale přednostně dokončí povrchy, jejichž konečné úpravy zajišťuje město Litvínov. Finální úpravy povrchů by tak město mohlo začít realizovat okamžitě a tím by došlo ke zkrácení avizovaného termínu o dva týdny. Mostecká ulice by tedy mohla být zprůjezdněna už v polovině září letošního roku.

Parkování je dočasně zdarma

„Rozkopaná ulice není pro podnikatele ani veřejnost nic příjemného, ale chápu, že se to musí udělat. Alespoň to vydrží na několik dalších let," řekl místní podnikatel Miloš Kraus, jehož se práce v Mostecké ulici dotýkají. Vedení města se podnikatelům a všem ostatním občanům snaží vycházet vstříc alespoň zrušením poplatků za parkování na náměstí Míru a ve Fajli. „Po dobu rekonstrukce budou lidé moci v těchto místech využít bezplatného parkování. Chceme situaci zjednodušit jim i podnikatelům, kteří tam mají své obchody," doplnil starosta města Milan Šťovíček.

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Na litvínovské strážníky se obrací také obyvatelé Litvínova, kteří si nevědí rady ve svízelných životních situacích. Během jediného víkendu strážníci nejprve pomáhali zastavit tekoucí vodu při poruše rozvodů vody v ulici Větrná a kontaktovat havarijní službu.

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.