25. února 2017 Svátek má Liliana

Litvínov - Na více než tři sta tisíc korun přijdou nutné opravy dětských hřišť v Litvínově, aby byla moderní a bezpečná. Radnice přitom vychází ze zprávy, kterou si nechaly vypracovat místní technické služby, aby měly přehled o jejich stavu.

Klouzačka u Koldomu. Foto: www.air-photo.cz

„Vytvořili jsme seznam herních prvků navržených k likvidaci, v některých případech je podán návrh na částečnou likvidaci a částečnou opravu, případně doplnění herních prvků u některých hřišť. Likvidace se týká zastaralých herních prvků, které nesplňují platné normy. Jde především o pískoviště, která jsou většinou v havarijním stavu a nesplňují hygienické normy. Dále jsou to kovové prolézačky, které jsou vyšší jak 150 cm a nemají dopadové plochy, některé jsou dokonce umístěny na betonové dlažbě a hrozí zde velké riziko úrazu," říká k seznamu Jana Karabová z odboru nakládání s majetkem.

Místo nevyhovujících, zastaralých a nebezpečných herních prvků realizuje město v jednotlivých částech nová dětská hřiště, která splňují příslušné normy a vycházejí vstříc současným potřebám dětí a jejich rodičů.

V Litvínově je celkem 44 dětských hřišť a koutků. Celkové náklady na nutné opravy některých z nich jsou vyčísleny na přibližně 300 tisíc korun bez DPH.

Dětská hřiště i koutky jsou také zájmovou oblastí Městské policie Litvínov, která je při svých pochůzkách pravidelně kontroluje a dbá na to, aby byly využívány těmi, kterým jsou určeny.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.