Zprávy z Litvínova

Vznikne v Litvínově street workoutové hřiště? Mladí nadšenci usilují o jeho vybudování

Reklama

Litvínov – Parta litvínovsých sportovců chce vybdovat ve městě ojedninělé fitnes workoutové hřiště, tedy postavit speciální cvičící hrazdy, na kterých by zájemci mohli pravidelně zdokonalovat svou fyzičku a to cvičení s vlastní vahou.

Pomocí posilovací konstrukce si tak každý zájemce může libovolně zvolit svůj styl „cvičení" tak jak ho známe z amerických filmů, kde nejen vypracovaní mladíci předvádějí nejrůznější cviky na hrazdách.

S plánem vybudovat v Litvínově street workoutové hřiště přišel profesionální hasič z Litvínova Vašek Vlas a jeho parťák operátor nákladní vlakové dopravy Standa Procházka. Mladí sportovci už mají vytipované i tři lokality, kde by workoutové hřiště mohlo vyrůst.

„Zatím padla volba na park v Novém Záluží, pod Koldumem nebo v parku v Ruské ulici. Preferovali bychom především centrum města, tak aby zájemci nemuseli zajíždět někam daleko," přeje si Venca Vlas.

Spolu s kolegou tak mají za sebou už i jednání se zástupci litvínovské radnice. Vybudování hřiště totiž vyjde až na 350 tisíc korun. Speciální cvičící hrazdy totiž staví na klíč specializovaná firma, která vyrábí a sestavuje posilovací konstrukce. A na to mladí sportovci z Litvínova finance nemají.

„Proto jsme se obrátili na město s prosbou o pomoc případně dotaci na yvbudování hřiště, kam si budou moci přijít zacvičit všichni zájmci," říká Standa Procházka.

A že o speciální hřiště bude velký zájem svědčí i četné dotazy na sociální síti. Na Facebooku totiž sportovci založili speciální stránku Street Workout Litvínov, kam se denně hlásí čím dál víc přátel, kterým údajně podobné hřiště ve městě schází. Cvičící hrazdy přitom nejsou určeny jen pro kulturisty nebo milovníky fitnes cvičení ale pro všechny zájemce včetně dívek a žen.

Cvičící hrazdy na volných hřištích jsou přitom v zahraniční běžné.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.