Zprávy z Litvínova

Městu se podařilo zkrátit lhůtu stavby ve Studentské ulici. Hotovo bude do poloviny dubna

Reklama

Litvínov – Rekonstrukce mostku ve Studentské ulici se blíží ke svému konci. V tomto týdnu bude město ve spolupráci se zhotovitelem připravovat podklady pro kolaudační řízení a bude podána žádost o kolaudaci. Komunikace tak bude brzy plně zprůjezdněná.

Oprava mostku v litvínovské Studentské ulici. Foto: Anna Jurecová

Stavba má být podle smlouvy hotová do poloviny dubna. Všechny práce probíhají dle harmonogramu a budou předány v řádném termínu. Kdy bude komunikace předána do provozu, tak závisí na vydání kolaudačního souhlasu stavebním úřadem.
Od začátku dubna jsou dokončovány úpravy mostovky a skladeb komunikace. „Nad rámec zadání stavby bude ještě provedeno odfrézování špatného krytu komunikace ve větším rozsahu," uvádí vedoucí odboru investic a regionálního rozvoje Hana Nováková.

Opravy probíhaly podle projektu, zhotovitel navíc řešil pouze identifikaci neznámého potrubí v mostku, které bylo nakonec odstraněno.

„Co se týče celkové lhůty stavby, město Litvínov zkrátilo požadavek předpokládané lhůty stanovené projektantem ze čtyř na dva měsíce," dodává Hana Nováková.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.