24. února 2017 Svátek má Matěj

Litvínov - Větší bezpečnost a komfort obyvatel litvínovského sídliště Janov. To si slibuje město Litvínov od dalších investic do revitalizace veřejných prostranství této lokality. Zlepšení života tamních obyvatel přijde na deset milionů korun.

Komplexní revitalizací projde i spodní část nákupního střediska Krušnohor. Foto: MÚ Litvínov

Celkové výdaje na realizaci činí přibližně deset milionů korun, dotace ve výši 85 % z Integrovaného operačního programu by měla dosáhnout téměř 8,5 mil. Kč. "Rekonstrukcí bude zajištěna návaznost všech revitalizavaných ploch v sídlišti Janov a zvýšeny bezpečnost a komfort pro obyvatele sídliště," uvádí město Litvínov na svém webu.

Co všechno se opraví?

V rámci projektu by měly být do konce letošního roku rekonstruovány chodníky v ul. Luční (u č.p. 304-302, před č. p. 298-333 a před č. p.161), v ul. Gluckova, v ul. Hamerská, část chodníku v ul. Přátelství. Přechody pro chodce v těchto ulicích budou nasvětleny a opatřeny dlážděnými ostrůvky pro bezpečné přecházení. Dále bude zřízeno 3 až 5 parkovacích míst u č. p. 312 v ulici Luční, vybudována 2 nová parkovací místa před MŠ Paraplíčko a 9 míst v ulici Kopistská před č. p. 232.


Reklama


Zrekonstruováno bude parkoviště u nákupního střediska Krušnohor, plocha v atriu NS Krušnohor vč. navazujícího chodníku od parkoviště a dále schodiště u NS Krušnohor. Práce zahájí stavební firma Herkul ještě tento měsíc.

Projekt je podporován z Integrovaného operačního programu (IOP) v rámci Dohody uzavřené městem Litvínov s Ministerstvem pro místní rozvoj.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.