20. února 2017 Svátek má Oldřich

Litvínov - Organizace z oblasti kultury, sportu, vzdělávání a sociální činnosti v Litvínově získají od litvínovské radnice jedenáct milionů korun. Jde o peníze, které získal Litvínov z odvodů od provozovatelů hazardních heren.

Herna v Litvínově. Ilustrační foto

Podle návrhu by měl být největší díl, přibližně osm milionů korun, použit na investiční akce. Podporu tak může získat rekonstrukce osvětlení ve sportovní hale u Koldomu, regulace výměníkové stanice a vytápění v Citadele, herní prvky zahrady u ZŠ v Ruské, rekonstrukce hygienického zázemí v areálu Lomská, projektová dokumentace na rekonstrukci volejbalových kurtů, obnova skautské klubovny, rekonstrukce hygienického zázemí pro hokejovou mládež na Zimním stadiónu Ivana Hlinky či prostor pro odborné protidrogové poradenství v Janově.

Na zajištění činností formou neinvestičních dotací chce město vyčlenit částku 3,5 mil. Kč, z níž by podporu mohlo získat více než 20 organizací s požadovanými částkami od 9 tis. až do takřka 1,5 mil. Kč.

"Vzhledem ke skutečnosti, že podle předloženého návrhu nebyly investiční prostředky zcela vyčerpány, doporučila rada města vypsat urychleně ještě druhou výzvu tak, aby o dalším přidělení finančních prostředků mohlo zastupitelstvo rozhodnout na svém červnovém zasedání," uvedla Margita Kučerová z litvínovské radnice.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.