Roman Pecháň by měl přestat kouřit, protože má plíce v prdeli.   Audioverze Roman Pecháň by měl přestat kouřit, protože má plíce v prdeli. GSpeech
Čtvrtek 27. duben 2017
Svátek má Jaroslav

Litvínov – Hamerská škola minulý týden voněla exotikou. Proměnila se v centrum domorodých afrických kmenů, kde vznikaly roztodivné účesy. Konal se tu již 18. ročník kadeřnické soutěže Junior. Střední odborná škola hostila na jedné z nejprestižnějších žákovských soutěží školy ze severních a středních Čech. Vedle kadeřnické soutěže proběhla neméně významná soutěž oboru krejčí. Mladé návrhářky se letos v Hamru utkaly po patnácté.

Drdoly, copánky, vrkoče, růžky nebo culíky. Kadeřníci a kadeřnice z celkem šesti škol předvedli prakticky vše, co si v účesovém umění lze představit. Letošní téma bylo pro ně totiž obzvláště zajímavé, neslo název Nespoutaná Afrika. „Všichni žáci odvedli velmi dobrou práci. Navíc nás těší, že od kolegů z ostatních škol slyšíme, jak se naše škola neustále mění k lepšímu. Z našeho nového kadeřnického salonu byli přímo nadšení,“ přibližuje učitelka odborného výcviku Irena Ďurčová.

Speciálním hostem byla jako již tradičně výrazná osobnost oboru, trojnásobná držitelka titulu Nejlepší kadeřnice roku, Jana Burdová. Tu nejvíce okouzlil účes Jessicy Ajajsotolové z Gymnázia bratří Čapků a Prvního českého soukromého učiliště v Praze.

Také odborná porota ocenila kreativitu a preciznost Jessicy Ajajsotolové a označila ji jako vítězku. Na stříbrné pozici se umístila Miroslava Strunzová ze Severočeské střední školy v Ústí nad Labem. Třetí místo pak shodou bodů obsadili žáci domácí hamerské školy, Denisa Reichlová a Adam Filip. „Na tématu Nespoutaná Afrika se dalo krásně vyřádit. Já jsem hodně pracoval s copánky, spirálovými copánky a další úpravou vlasů inspirovanou Afrikou,“ popisuje mladý hamerský kadeřník Adam Filip.

Podobně hodnotila africké účesy i laická porota, podle níž nejlepší výkon předvedla žákyně z Hamru, Denisa Reichlová. Druhým místem ocenila Jessicu Ajajsotolovou a bronz získala Miroslava Strunzová.

Fotografie vítězných účesů

Krejčovská soutěž Slet krásných čarodějnic se odehrála ve dvou kategoriích. V první žáci zapojili naplno svou fantazii a nechali se inspirovat přírodou. Vedle přírodních materiálů se téma Fantazie – příroda nás obléká objevilo i v samotném zpracování. Modelky a modelové předváděli díla, pro něž byly tvůrčí jiskrou přírodní živly, květiny nebo listy. V této kategorii zvítězila teplická škola, na druhém místě se umístila shodou bodů škola z Varnsdorfu a Hamru, třetí místo pak patřilo žákům z Loun.

Ve druhé soutěžní kategorii se krejčí zaměřily na profesní oděvy. Domácí hamerská škola představila netradiční modely pro krejčí, letušku, barmanku, barmana, pokojskou, číšníka a cukrářku. Odborná porota označila za vítěze této kategorie krejčí z Teplic, druhé místo patřilo shodou bodů hamerské a lounské škole, třetí místo pak shodou bodů jirkovské a varnsdorfské škole.

„Jsem moc ráda, že se letošní ročník povedl. Chtěla bych poděkovat všem pedagogům, kteří se na přípravě takto velké akce podíleli. A samozřejmě mě velmi těší účast významných hostů, odborníků z daných oborů, zástupců krajského úřadu i zástupců města Litvínova,“ zhodnotila soutěž ředitelka školy Jitka Francírková.

Napsal
Redakce
Author: RedakceEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Více od autora

  Audioverze Litvínov – Hamerská škola minulý týden voněla exotikou. Proměnila se v centrum domorodých afrických kmenů, kde vznikaly roztodivné účesy. Konal se tu již 18. ročník kadeřnické soutěže Junior. Střední odborná škola hostila na jedné z nejprestižnějších žákovských soutěží školy ze severních a středních Čech. Vedle kadeřnické soutěže proběhla neméně významná soutěž oboru krejčí. Mladé návrhářky se letos v Hamru utkaly po patnácté. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Drdoly, copánky, vrkoče, růžky nebo culíky. Kadeřníci a kadeřnice z celkem šesti škol předvedli prakticky vše, co si v účesovém umění lze představit. Letošní téma bylo pro ně totiž obzvláště zajímavé, neslo název Nespoutaná Afrika. „Všichni žáci odvedli velmi dobrou práci. Navíc nás těší, že od kolegů z ostatních škol slyšíme, jak se naše škola neustále mění k lepšímu. Z našeho nového kadeřnického salonu byli přímo nadšení,“ přibližuje učitelka odborného výcviku Irena Ďurčová. Speciálním hostem byla jako již tradičně výrazná osobnost oboru, trojnásobná držitelka titulu Nejlepší kadeřnice roku, Jana Burdová. Tu nejvíce okouzlil účes Jessicy Ajajsotolové z Gymnázia bratří Čapků a Prvního českého soukromého učiliště v Praze. Také odborná porota ocenila kreativitu a preciznost Jessicy Ajajsotolové a označila ji jako vítězku. Na stříbrné pozici se umístila Miroslava Strunzová ze Severočeské střední školy v Ústí nad Labem. Třetí místo pak shodou bodů obsadili žáci domácí hamerské školy, Denisa Reichlová a Adam Filip. „Na tématu Nespoutaná Afrika se dalo krásně vyřádit. Já jsem hodně pracoval s copánky, spirálovými copánky a další úpravou vlasů inspirovanou Afrikou,“ popisuje mladý hamerský kadeřník Adam Filip. Podobně hodnotila africké účesy i laická porota, podle níž nejlepší výkon předvedla žákyně z Hamru, Denisa Reichlová. Druhým místem ocenila Jessicu Ajajsotolovou a bronz získala Miroslava Strunzová. Fotografie vítězných účesů Krejčovská soutěž Slet krásných čarodějnic se odehrála ve dvou kategoriích. V první žáci zapojili naplno svou fantazii a nechali se inspirovat přírodou. Vedle přírodních materiálů se téma Fantazie – příroda nás obléká objevilo i v samotném zpracování. Modelky a modelové předváděli díla, pro něž byly tvůrčí jiskrou přírodní živly, květiny nebo listy. V této kategorii zvítězila teplická škola, na druhém místě se umístila shodou bodů škola z Varnsdorfu a Hamru, třetí místo pak patřilo žákům z Loun. Ve druhé soutěžní kategorii se krejčí zaměřily na profesní oděvy. Domácí hamerská škola představila netradiční modely pro krejčí, letušku, barmanku, barmana, pokojskou, číšníka a cukrářku. Odborná porota označila za vítěze této kategorie krejčí z Teplic, druhé místo patřilo shodou bodů hamerské a lounské škole, třetí místo pak shodou bodů jirkovské a varnsdorfské škole. „Jsem moc ráda, že se letošní ročník povedl. Chtěla bych poděkovat všem pedagogům, kteří se na přípravě takto velké akce podíleli. A samozřejmě mě velmi těší účast významných hostů, odborníků z daných oborů, zástupců krajského úřadu i zástupců města Litvínova,“ zhodnotila soutěž ředitelka školy Jitka Francírková. var loadAsyncDeferredFacebook = function() { (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = //connect.facebook.net/cs_CZ/sdk.js#xfbml=1&version=v2.5; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, script, facebook-jssdk)); } if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredFacebook, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredFacebook); else window.onload = loadAsyncDeferredFacebook; fSdílet Tweet var loadAsyncDeferredTwitter = function() { var d = document; var s = script; var id = twitter-wjs; var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?http:https;if(!d.getElementById(id)){ js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+://platform.twitter.com/widgets.js;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);} } if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredTwitter, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredTwitter); else window.onload = loadAsyncDeferredTwitter; window.___gcfg = { lang: cs }; var loadAsyncDeferredGooglePlus = function() { var po = document.createElement(script); po.type = text/javascript; po.async = true; po.src = https://apis.google.com/js/plusone.js; po.innerHTML = {lang: cs}; var s = document.getElementsByTagName(script)[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); }; if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredGooglePlus, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredGooglePlus); else window.onload = loadAsyncDeferredGooglePlus; NapsalAuthor: RedakceEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. document.getElementById(cloakf4371372b2963398af941b8755294f6a).innerHTML = ; var prefix = ma + il + to; var path = hr + ef + =; var addyf4371372b2963398af941b8755294f6a = redakce + @; addyf4371372b2963398af941b8755294f6a = addyf4371372b2963398af941b8755294f6a + e-mostecko + . + cz; var addy_textf4371372b2963398af941b8755294f6a = redakce + @ + e-mostecko + . + cz;document.getElementById(cloakf4371372b2963398af941b8755294f6a).innerHTML += +addy_textf4371372b2963398af941b8755294f6a+; Více od autoraKrušnohorský Regiofest: Přijďte vyzkoušet regionální produktyPálení čarodějnic, běh okolo náměstí. Přinášíme 5+1 tip na delší víkend v MostěPozor, v těchto pudincích mohou být úlomky kovu. Musí z trhu pryčUnipetrol vyrábí letecké palivo pro Letiště Václava Havla v PrazeTěšte se už v pátek v Atticu: ATMO Music a The Most Wanted GSpeech

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

×

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

×