Zprávy z Litvínova

V ulicích Litvínova bude uklízet více pracovníků

Reklama

Litvínov - V ulicích Litvínova bude uklízet daleko více veřejně prospěšných pracovníků (VPP) než doposud, jejich počet město nově navyšuje o 37 lidí.

K navýšení pracovních míst v rámci veřejně prospěšných prací, společensky účelných pracovních míst a vytvořených pracovních míst v rámci cílených programů dochází na základě rozšířené poptávky po těchto místech a zároveň rozšířené nabídky možností k vytváření těchto pracovních míst. 

Předpokladem pro získání finančních prostředků na úhradu mzdových nákladů je vždy uzavření řádné pracovní smlouvy na dobu určitou.

Ze strany vedení Technických služeb Litvínov, s. r. o., byl vznesen požadavek na personální zabezpečení 30 dělníků pro čištění města a 3 předáků na dobu 12 měsíců.

Ze strany vedení SPORTaS, s. r. o., Litvínov byl vznesen požadavek na personální zabezpečení 4 dělníků na úklid sportovišť na dobu 5 měsíců.

Žádostem je možné vyhovět pouze zabezpečením pracovních míst v rámci veřejně prospěšných prací (dále jen VPP) od Úřadu práce ČR, na jejichž vytvoření poskytuje Úřad práce příspěvek na platy včetně pojistného na sociální zabezpečení, příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a pojistného na veřejné zdravotní pojištění. Výše měsíčního příspěvku na financování takto vzniklých pracovních míst činí 10 500 Kč na dělníka a 15 000 Kč na předáka.

O pracovní místa vzniklá v rámci VPP může žádat pouze obec, podnikatelským subjektům není tato pomoc určena. Z tohoto důvodu žádost o 37 VPP zajistí město. Město Litvínov, coby zaměstnavatel, bude ze svých prostředků hradit 37 zaměstnancům doplatek na mzdové náklady. Se zaměstnáním těchto zaměstnanců jsou spojené i další náklady za stravenky, osobní ochranné pracovní pomůcky, náklady za pracovně lékařskou prohlídku, náklady na povinné pojistné na úrazové pojištění a povinný podíl za neplnění povinnosti zaměstnávat zdravotně postižené.

Celkové finanční prostředky vynaložené na zaměstnání 37 VPP převýší částku příspěvku od Úřadu práce o více než čvrt miliónu korun. Potřebnou částku zajistí město z rozpočtu odboru nakládání s majetkem.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.