24. února 2017 Svátek má Matěj

Litvínov - Tak tomu se říká průšvih. Litvínované, kteří bydlí v Ruské ulici nebo projíždějí přes ni, o tom už několik měsíců vědí své. Nyní se snad konečně něco s rozkopanou silnicí a chodníky bude dít. Město vypovědělo smlouvu na opravu této ulice, kterou měla udělat firma Stavan EU. Ta nekomunikuje.

Firma se s problémy potýkala od začátku. Město jí prodlužovalo termíny, až došla trpělivost. Na začátku dubna se měli po dlouhé zimě na stavbu vrátit dělníci, ale... nedorazil nikdo. Dnem 9. dubna vypršel termín pro řádné provedení stavby. "Zhotovitel nereaguje na výzvy objednatele," říká Margita Chalásová z litvínovské radnice.

Litvínov tak odstoupil od smlouvy, aby nedocházelo dále k možnému poškozování již hotových částí stavby, aby byl odstraněn neutěšený stav komunikací a mohly být podniknuty kroky k zajištění nového dodavatele pro dokončení rozestavěné stavby. Nové cesty ale nebudou hned. 

Na určité části zbytku zakázky nastoupí místní technické služby. Objemné práce na dokončení vrstev nových parkovišť a nových živičných povrchů pak budou na nové firmě, která zastoupí Stavan EU.

Jak to bude vypadat nyní?

Konec prací by měl být ještě v první polovině letoška. Technické práce zahájí činnost na likvidaci zimního zajištění stavby v nejbližších dnech, zajistí terénní úpravy, přeložku zámkové dlažby u bazénu, zhotovení manipulační plochy u budovy Chemoprojektu. Paralelně s tímto bude kompletováno veřejné osvětlení. Technické služby na to mají přibližně měsíc.

17. dubna odešla výzva na veřejnou zakázku, lhůta je 15 dnů. Práce komise zabere přibližně dva týdny, uchazeče schválí poté rada města. S podpisem smlouvy na nového dodavatele se počítá okolo 20. května. Ukončení stavby je podle představ radních do 20. června.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.