Zprávy z Litvínova

Stavaři se vykašlali na rozdělanou silnici. Městu došla trpělivost

Reklama

Litvínov - Tak tomu se říká průšvih. Litvínované, kteří bydlí v Ruské ulici nebo projíždějí přes ni, o tom už několik měsíců vědí své. Nyní se snad konečně něco s rozkopanou silnicí a chodníky bude dít. Město vypovědělo smlouvu na opravu této ulice, kterou měla udělat firma Stavan EU. Ta nekomunikuje.

Firma se s problémy potýkala od začátku. Město jí prodlužovalo termíny, až došla trpělivost. Na začátku dubna se měli po dlouhé zimě na stavbu vrátit dělníci, ale... nedorazil nikdo. Dnem 9. dubna vypršel termín pro řádné provedení stavby. "Zhotovitel nereaguje na výzvy objednatele," říká Margita Chalásová z litvínovské radnice.

Litvínov tak odstoupil od smlouvy, aby nedocházelo dále k možnému poškozování již hotových částí stavby, aby byl odstraněn neutěšený stav komunikací a mohly být podniknuty kroky k zajištění nového dodavatele pro dokončení rozestavěné stavby. Nové cesty ale nebudou hned. 

Na určité části zbytku zakázky nastoupí místní technické služby. Objemné práce na dokončení vrstev nových parkovišť a nových živičných povrchů pak budou na nové firmě, která zastoupí Stavan EU.

Jak to bude vypadat nyní?

Konec prací by měl být ještě v první polovině letoška. Technické práce zahájí činnost na likvidaci zimního zajištění stavby v nejbližších dnech, zajistí terénní úpravy, přeložku zámkové dlažby u bazénu, zhotovení manipulační plochy u budovy Chemoprojektu. Paralelně s tímto bude kompletováno veřejné osvětlení. Technické služby na to mají přibližně měsíc.

17. dubna odešla výzva na veřejnou zakázku, lhůta je 15 dnů. Práce komise zabere přibližně dva týdny, uchazeče schválí poté rada města. S podpisem smlouvy na nového dodavatele se počítá okolo 20. května. Ukončení stavby je podle představ radních do 20. června.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.