22. února 2017 Svátek má Petr

Litvínov - Druhý ročník koncipované akce Ochrana člověka za mimořádných situací uspořádalo vedení litvínovského gymnázia pro své studenty v rámci Dne s IZS.

V areálu gymnázia i na zahradě v úterý dopoledne byly pro studenty připraveny stanoviště Integrovaného záchranného systému, kde děti plnily různé úkoly od zdravovědy, přes ovládání první pomoci až po topografii nebo střelbu ze vzduchovky. 

Ředitel gymnázia Jan Novák podtokl, že se vedení školy rozhodlo netradiční a zároveň mnohem zajímavější formou uspořádat pro své studenty koncipované dopoledne doplněné ukázkami činností Integrovaného záchranného systému na Mostecku. 

"Opět tak spolupracujeme se státními policisty, strážníky, profesionálními hasiči i rychlou záchrannou službou," vysvětlil ředitel gymnázia Novák. 

Podobná forma "výuky" se zamlouvá také samotným studentům. "Všechny ukázky jsou moc zajímavé. si nejvíce se mi líbila prezentace státní policie a jejich výstroj a výzbroj," podotkl v rozhovoru reportérům zpravodajského portálu e-mostecko.cz student gymnázia Jindřich Sklenička.

VIDEOREPORTÁŽ:

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.