Zprávy z Litvínova

VIDEO: Speciálně vycvičený policejní pes hledal drogy v litvínovských barech i nočních podnicích

Reklama

Litvínov - Zesílenou policejní noční akci jako reakci na narůstající pouliční kriminalitu uspořádali státní policisté v noci na středu v Litvínově a na janovském sídlišti.

Do kontroly se zapojily dvě desítky státních policistů i hlídka litvínovských strážníků. Hlavní slovo měl tentokrát i policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na hledání omamných a psychoropních látek v barech, nočních podnicích i hospodách na Litvínovsku. V patách jim byly televizní štáby, novináři i reportéři zravodajského serveru e-mostecko.cz.

Policisté prohledávali vytipované podniky, kde se zaměřili také na kontroly osob, na nalévání neplnoleté mládeži nebo na kontroly kradených aut. "Mě nefoťte ani nekamerujte. Nepřeju si to. Prodělal sem leukémii," pokřikoval na novináře muž sedící před půlnocí v jednom z barů u blikajících automatů. Strážníci i policisté provedli kontrolu totožnosti. "Nejsem na pracáku," řekl muž, který prý bouje s rakovinou. Bohužel ale šetřením strážníci posléze zjistili, že "hráč" pobírá sociální dávky. 

"Jde o reakci na narůstající pouliční kriminalitu ve městě. Zaměřili jsme se i na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách nebo kradených věcech či automobilech. Podobné akce budou pochopitelně pokračovat i nadále " řekla policejní mluvčí Alena Bartošová.

Během akce se policistům podařilo vypátrat také teprve dvanáctiletého klučinu, kterého rodina pohřešovala už několik hodin. Chlapec se po půlnoci procházel janovským sídlištěm a prý se bál přijít domů. Podle jeho otce, který si pro chlapce přijel, prý utekl, protože měl problémy ve škole s učitelkou a potom se bál přijít domů. Vysvětlil to novinářům zjevně zaskočený otec mladíka.

Noční kontroly policisté nezaměřili ale jen na restaurace a bary, ale i na společné prostory ubytoven a míst, kde se scházejí narkomané a bezdomovci. 

Během noci policisté prošli celkem 12 heren a restaurací a zkontrolovali 58 osob. Hlídky zastavily také 40 automobilů. Během kontrol policisté zjistili tři přestupky, v jednom případě šlo o alkohol za volantem, odhalili špatný technický stav vozidla a jeden člověk nebyl držitelem občanského průkazu. Dva lidé jsou podezřelí, že zneužili sociální dávky, když peníze z dávek prohrávali na automatech.

VIDEOREPORTÁŽ Z NOČNÍ AKCE:

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.