Zprávy z Litvínova

VIDEO: Začala první část etapy rekonstrukce zimního stadionu v Litvínově

Reklama

Litvínov - Litvínovské hokejisty nyní na stadiónu vystřídali dělníci. V současné době tam totiž začala první etapa přestavby zimního stadionu Ivana Hlinky.

Předseda představenstva HC VERVA Litvínov Jan Mikulec na tiskové konferenci novinářům řekl, že stadión byl předán firmě, která vyhrála výběrové řízení města Litvínova na zakázku k provedení první etapy rekonstrukce. 

"Byla ještě rozšířena o výměnu střídaček a trestné lavice, aby ty nové vyhovovaly podmínkám mezinárodní hokejové federace. Tím uděláme první krok k naplnění podmínek licenčního řádu pro extraligu. Velice rád bych chtěl touto cestou poděkovat městu, které tuto etapu financuje. Další úpravy budou záviset na tom, jak se dál podaří sehnat finance," konstatoval šéf litvínovského klubu Mikulec.

Výkonný ředitel klubu Robert Kysela podotkl, že po přestavbě zimního stadionu se na střídačky bude jezdit ze šaten přes led. "Bude to jako na jiných stadiónech, nic to neznamená, žádný problém v tom není. A střídačky budou konečně splňovat podmínky IIHF, čímž budou u nás splněny i podmínky pro změnu pravidla pro vyhazování puků - na střídačky už by to nemělo být trestáno, pokud se změna stihne připravit. Rozměry ledové plochy se nezmění," řekl Kysela s tím, že nyní probíhají demontážní práce sedaček, které budou nahrazeny novými.

"Sanovat se bude betonový povrch, na východní tribuně vzniknou čtyři nové vchody, což vyhoví současným požárním a bezpečnostním předpisům. Také na severní tribuně se budou sanovat povrchy betonů.  Celá rekonstrukce by měla skončit v nejzazším termínu do 31. srpna, aspoň jsme tak jednali s městem. Nepřipouštíme si, že by se termín neměl dodržet, vše zatím běží, jak má. Kolem poloviny srpna už by se tedy mohlo začít mrazit," vysvětlil Kysela.

Místopředseda představenstva Petr Hojer na tiskové konferenci novinářům k přestavbě řekl, že v souvislosti s modernizací tribun dojde k poklesu o přibližně 350 míst k sezení. "Budeme se to aspoň částečně snažit kompenzovat výstavbou nové řady k sezení za novými střídačkami, kde by naopak 126 míst mohlo přibýt. Je to v jednání. Přemýšleli jsme o dvou řadách, ale tím bychom výrazně zmenšili prostor pro stojící diváky na jejich oblíbených místech na západě. Máme připraven plán, jak to dál řešit. Nechceme ochudit naše diváky-držitele permanentek, naše obchodní partnery nebo společnost BPA, které jsme povinni poskytnout 54 míst. 
Uvažujeme o cenové diferenciaci lukrativnějších míst oproti méně lukrativním, abychom zachovali plánovanou nutnou ekonomickou výtěžnost, protože nechceme v tomto regionu přistupovat k nějakému plošnému zdražování. Plán, jak tyto věci upravit, máme. K definitivnímu řešení přistoupíme, až budeme někdy v srpnu znát skutečný a definitivní stav míst k sezení, protože ten se může oproti projektu lišit," vysvětlil Hojer.

VIDEOREPORTÁŽ Z PŘESTAVBY STADIÓNU:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

 • 22. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Vzlet vrtulníku letecké záchranné služby nesoucí název "Barča" si v sobotu vyžádala srdeční slabost, která postihla muže z Horního Jiřetína. Ten zkolaboval ve svém domě a na místo vedle sanitky byl nakonec povolán i vrtulník. Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.