Zprávy z Litvínova

VIDEO: Zloději odcizili z výtahů vodící lana a ohrozili na životech stovky obyvatel Janova

Reklama

Litvínov - Z jedenácti výtahů několika panelových domů na janovském sídlišti zmizely takzvané vodící měděné kabely. Zloději vyřazením bezpečnostního systému tak ohrozili na životech stovky tamních obyvatel.

Naposledy nenechavci uděřili v noci na neděli v panelovém domě ve Větrné ulici, kde kabely zmizely ze dvou vchodů. "Byl to šok. Ráno jsem si přvolala výtah. Když jsem chtěla vstoupit, dívala jsem se do výtahové šachty a kabinka nikde. Kdybych byla rozespalá a vstoupila dovnitř, mohlo být po mě," líčila nepříjemný zážitek jedna z obyvatelek paneláku ve Větrné ulici. 

Zloději, kteří odštípli vodící lana, totiž odblokovali takzvané zabazpečení výtahových dveří. Předseda Společenství vlastníků panelového domu ve Větrné ulici Vladimír Tuček má jasno. Zloději pro pár korun ohrozili na životech stovky tamních obyvatel. Především seniorů. "Za poslední tři dny jde již o jedenáct vykradených výtahových šachet. Co dělá policie a pan starosta? Na domě máme kameru, proč se kompetentní lidí nezaměří na tyto krádeže, které ohrožují zdraví i životy obyvatel? Máme tu prý nulovou toleranci, ale není tomu tak. Strážníci se raději zaměřují na pokutování pejskařů za psa bez vodítka, místo aby se věnovali například těmto krádežím," říká správce Tuček.

Z jednoho výtahu tak zloději odřezali přibližně jedenáct metrů vodícho měděného kabelu. "To přece nestrčí do kapes. Proč policie nevyhodnotí záznamy z kamer?  Hned by bylo jasné, kdo tu krade a ohrožuje nás na životech. Navíc výtahy nyní nejezdí. Jak se dostanou do svých bytů senioři, kteří už tak špatně chodí? Pachatelé dostanou ve sběrně za tuto měď tak 500 korun, ale napáchají škody za několik desítek tisíc korun. A kdo to zpaltatí? Nájemníci," konstatuje Vladimír Tuček.

Případem krádeže se nyní zabývá státní policie, která věc zdokumentovala a také pracovníci servisní firmy Hasman,  kteří mají na starosti celkem 116 výtahů v této lokalitě.

VIDEOREPORTÁŽ:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.