Zprávy z Litvínova

VIDEO: Nulová tolerance v Litvínově se dotýká také pejskařů

Reklama

Litvínov - Vadí vám zvířecí exkrementy na trávnících a chodnících? Nelíbí se vám volně pobíhající psi? Nebo to, že soused chová načerno svého psa, aniž by ho přihlásil? Tak právě na takové prohřešky se zaměřují strážníci.

V rámci nulové tolerance se hlídky městských strážníků v Litvínově stále častěji nyní zaměřují na lidi venčící své čtyřnohé miláčky. S nástupem jara se totiž zvýšil počet neukázněných pejskařů, se kterými se denně setkávají strážníci Městské policie Litvínov.

Lidé venčí své psy na volno a neuklízí po nich exkrementy. Největší problémy jsou v městských parcích, a to u zámku Valdštejnů a v parku Nové Záluží. Zejména v tomto rekreačně sportovním areálu pejskaři často nechtějí pochopit, že musí mít psa na vodítku.

„V centru města lidé vyhlášku spíše respektují. V Novém Záluží ale dochází k neporozumění. Rozlehlost areálu pejskaře svádí k tomu, aby psy pustili na volno. To je ale nebezpečné pro projíždějící cyklisty nebo lidi na in line bruslích. Ke sporům dochází i ohledně velikosti psa. Malý pes musí být na vodítku stejně tak, jako velký," říká velitel Městské policie Litvínov Zdeněk Urban.

Obecně závazná vyhláška upravující pohyb psů na veřejných prostranstvích vymezuje pouze 6 míst, kde mohou být psi venčeni bez vodítka. Lidé ale běžně tuto vyhlášku nerespektují.

„K jednotlivým případům přistupujeme individuálně. Pokud se jedná o opakovaný prohřešek, udělují strážníci pokutu. Je nutné, aby si majitelé psů uvědomili, že volné venčení v místech, kde se běžně pohybují lidé, může vést k nebezpečným situacím. Problém každoročně narůstá v jarním období, kdy jsou psi venčeni na zelených plochách v parcích. Na to si samozřejmě stěžují ostatní občané, kteří chtějí parky využívat k odpočinku. Vyhláška ukládá majitelům psů povinnost uklízet psí exkrementy a venčit psy pouze na vyhrazených místech. Strážníci budou nuceni přistupovat k majitelům psů s větší přísností," konstatoval Urban.

Obecně závazná vyhláška určuje k volnému venčení psů v Litvínově zahradu školy Educhem ve Vodní ulici, prostor pod PKH proti učilišti v Hamru, prostor mezi ulicemi Gluckova a Nad potokem v Janově, prostor nad ulicí Větrná v Janově, zalesněný prostor v ulici Šaldova u hasičské nádrže a u Koldomu v místě bývalé kotelny.

Vyhláška dále ukládá povinnost opatřit psa evidenční známkou či čipem. Evidenčním čipem musí být opatřen každý pes mladší deseti let a každý nově evidovaný pes.

„Evidenční čip usnadní hledání majitele v případě, že se pes zaběhne. Velmi nám čipy pomohly například během silvestrovských oslav, kdy psi utíkali ze strachu z petard," uvedl vedoucí psího útulku Štefan Horský. Výjimku z povinnosti vodit psy na vodítku mají majitelé psů vodících, canisterapeutických, psů ozbrojených složek a asistenčních psů.

Čipování psů obyvatelů Litvínova provádí bezplatně MVDr. Pavel Gabriel, Chudeřínská 131, Litvínov, každé 1. úterý v měsíci, od 17. do 18 hodin. Majitel psa předloží evidenční známku a očkovací průkaz. Čipování za poplatek se provádí v ordinačních hodinách po celý týden. Strážníci se při kontrolách pejskařů také zajímají o to, zda je pes přihlášen a je za něj řádně zaplacen poplatek. Poplatek se hradí za psa staršího tří měsíců. Pes musí být přihlášen do patnácti dnů od jeho nabytí.

VIDEOREPORTÁŽ:

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

 • 18. říjen 2016

  Most - Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček.

Co se chystá

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.