20. února 2017 Svátek má Oldřich

Litvínov - Litvínované si nemají dál rozbíjet auta na dvou frekventovaných silnicích ve městě. Na stavu vozovek se podepsala výrazně letošní zima.

„Střídání extrémních teplot v zimním období se výrazně podepsalo na kvalitě vozovek. Nejvíce postižená je ulice Valdštejnská a některé úseky ulice Podkrušnohorské. Dodavatel, který vzejde z výběrového řízení, nám na vybraných úsecích odfrézuje poškozenou živici, v některých místech upraví podkladní vrstvy a položí nový živičný kryt," říká k opravám po zimě místostarosta Litvínova Karel Linhart.

V  ulici Valdštejnská proběhla rekonstrukce tří přechodů pro chodce. Přechody jsou z bezpečnostních důvodů spojeny s výstavbou tří ostrůvků, které v kritických místech zkracují přechodovou vzdálenost a navíc mají přechody bezpečné poštovní osvětlení. Další bezpečně osvětlený přechod s ostrůvkem vznikne výhledově na Podkrušnohorské ulici před hamerskou střední odbornou školou, počítá se také se zúžením vozovky před sportovní soukromou ZŠ a výhledově i s úpravami přechodů u Billy na Osadě.

K opravě komunikace dojde také v zálivech pro autobusy městské hromadné dopravy, kde budou odstraněny nerovnosti silnice, a vytlačenou živici koly autobusů nahradí pevnější zámková betonová dlažba. Uvedenou novinku uvidí litvínovští ve Valdštejnské ulici, v Mostecké ulici u nádraží a v Janově v ulici Přátelství.

„Současně se zahajuje oprava výtluků, které se nám pravidelně po zimě na silnicích objevují. Opět jsme vybrali firmu, která používá k opravě novou technologii – metodu ITHR (infra termo homogenizační renovace). Dodá, oproti klasické opravě, vozovce nové užitné parametry a je velmi šetrná k životnímu prostředí. Do konce července bude takto opraveno 4 000 m čtverečných výtluků městských komunikací," doplňuje informaci místostarosta Karel Linhart.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.