Zprávy z Litvínova

Konec děravých silnic. Chystá se látání děr i nové přechody

Reklama

Litvínov - Litvínované si nemají dál rozbíjet auta na dvou frekventovaných silnicích ve městě. Na stavu vozovek se podepsala výrazně letošní zima.

„Střídání extrémních teplot v zimním období se výrazně podepsalo na kvalitě vozovek. Nejvíce postižená je ulice Valdštejnská a některé úseky ulice Podkrušnohorské. Dodavatel, který vzejde z výběrového řízení, nám na vybraných úsecích odfrézuje poškozenou živici, v některých místech upraví podkladní vrstvy a položí nový živičný kryt," říká k opravám po zimě místostarosta Litvínova Karel Linhart.

V  ulici Valdštejnská proběhla rekonstrukce tří přechodů pro chodce. Přechody jsou z bezpečnostních důvodů spojeny s výstavbou tří ostrůvků, které v kritických místech zkracují přechodovou vzdálenost a navíc mají přechody bezpečné poštovní osvětlení. Další bezpečně osvětlený přechod s ostrůvkem vznikne výhledově na Podkrušnohorské ulici před hamerskou střední odbornou školou, počítá se také se zúžením vozovky před sportovní soukromou ZŠ a výhledově i s úpravami přechodů u Billy na Osadě.

K opravě komunikace dojde také v zálivech pro autobusy městské hromadné dopravy, kde budou odstraněny nerovnosti silnice, a vytlačenou živici koly autobusů nahradí pevnější zámková betonová dlažba. Uvedenou novinku uvidí litvínovští ve Valdštejnské ulici, v Mostecké ulici u nádraží a v Janově v ulici Přátelství.

„Současně se zahajuje oprava výtluků, které se nám pravidelně po zimě na silnicích objevují. Opět jsme vybrali firmu, která používá k opravě novou technologii – metodu ITHR (infra termo homogenizační renovace). Dodá, oproti klasické opravě, vozovce nové užitné parametry a je velmi šetrná k životnímu prostředí. Do konce července bude takto opraveno 4 000 m čtverečných výtluků městských komunikací," doplňuje informaci místostarosta Karel Linhart.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.