Sobota 15. srpen 2020
Svátek má Hana
Archivováno

Most - Čtrnáctý ročník veletrhu fiktivních firem se konal ve středu v mostecké sportovní hale. Své virtuální služby přijeli do Mostu nabízet studenti čtvrtých ročníků obchodních akademií z Ústeckého kraje i dalších míst Česka.

Studentky nabízejí služby své fiktivní cestovní kanceláře. Foto: Oldřich Hájek

Studenti si fiktivní firmy zakládají ve třetím ročníku. Během posledních dvou let studia se dostanou na několik veletrhů. Vyzkoušejí si založení společnosti, její provoz i zánik. Cílem je co nejvíce napodobit fungování skutečné firmy. Studenti tak mezi sebou třeba obchodují, nabízejí své služby. Zatímco ve školních lavicích se zabývají převážně ekonomickými záležitostmi, na veletrzích dominují prezentační dovednosti. "Veletrh studentům vždy ukáže úskalí obchodní činnosti," říká organizátorka veletrhu Jitka Hašková.

Na veletrh se do Mostu přijelo podívat i několik základních škol. Svoji školní práci prezentovali ve sportovní hale studenti z Mostu, Teplic, Žatce, Ústí nad Labem, Jesenice u Rakovníka, Chodova u Karlových Varů či Plzně.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací