23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Mostecko - Každý týden na celém světě zemře na silnicích přes pět tisíc chodců. To je měsíčně přes dvacet tisíc lidí, tedy tolik, kolik má obyvatel menší město typu Litvínova. Také z tohoto důvodu OSN již podruhé vyhlásila celosvětový Týden bezpečnosti silničního provozu, který se letos zaměřuje právě na chodce. Běží právě tento týden do 12. května.

Jedním z cílů této akce je, aby v týdnu od 6. do 12. května nepřišel o život ani jeden chodec. „Je to krátkodobý plán. Na celém světě budou po tento týden v rámci Dekády konány různé akce upozorňující na důležitost bezpečnosti chodců,“ upřesňuje Roman Budský, vedoucí oddělení BESIP při Ministerstvu dopravy.

Celá akce začala v pondělí 6. května v prostorách Centrálního parku v Praze. „Loni se jen v Praze 4 stalo 1 889 dopravních nehod. Pro někoho je to jen číslo, pro někoho životní tragédie. Proto podporuji každou aktivitu, která vede k zajištění větší bezpečnosti, ke snížení počtu dopravních nehod a zejména stále hrozivějších následků dopravních nehod,“ uvedla radní Lucie Michková, předsedkyně Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality v Praze 4.

Týdne bezpečnosti silničního provozu se zúčastnili také studenti Střední zdravotnické školy v Chomutově, kteří poskytli první pomoc zraněným při dopravní nehodě. Ta se stala 24. dubna 2013 na přechodu pro chodce v Chomutově. Studenti této školy prokázali duchapřítomnost, když přivolali jednotky integrovaného záchranného systému a do doby jejich příjezdu se o zraněné chodce postarali a stabilizovali jejich zdravotní stav, čímž napomohli k záchraně lidských životů. Protože se chomutovští studenti zachovali velmi statečně a dokázali správně a rychle reagovat v krizové situaci, dostalo se jim osobního poděkování jak od ministra dopravy Zbyňka Stanjury, tak od šéfa dopravní policie Tomáše Lercha, který závěrem dodává: „Pro Policii České republiky je bezpečnost nemotorizovaných účastníků silničního provozu dlouhodobou prioritou“.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.